Ja jums mājās ir mazs bērns, jūs droši vien saprotat, ko nozīmē mājās sīki priekšmeti. Tomēr ir par maz raudzīties, lai mazais neko neiebāž mutē un neaizrijas. Džordža Asana meita nomira no tā, ka norija mazu pulksteņa bateriju, lai arī nekādu simptomu, kas norādītu uz traģēdiju, nebija.

Tagad viņa savu vēstījumu nodod plašākai sabiedrībai, lai pasargātu citus bērnus…

Frančeska, mazā divgadīgā Asana meitiņa norija parastu pulksteņa bateriju. Bērns neaizrijās un nesāka smakt. Viss notika klusi un briesmīgi. Metāls sāka rūsēt un galu galā izprovocēja iekšēju asiņošanu, no kuras arī Frančeska nomira.

“Man grūti runāt par meitiņu. Zaudējums ir pavisam nesens un es jūtos vainīgs šajā notikumā. Par nelaimi, mēs nemanījām neko aizdomīgu. Viņa ir atradusi kārbiņu ar rezerves baterijām no 3D brillēm un norijusi to.”

Nelaime ir tā, ka mēs šādas baterijas izmantojam samērā bieži. Tādas baterijas liek pulksteņos, atklātnītēs, rotaļlietās, pultīs – bērnam nav grūti atrast tādu bateriju mājās. Tikai 2014. gadā tika fiksēti 3400 gadījumu, kad tika norītas tādas baterijas! Un tas ir tikai ASV…

Ja jums rodas kaut mazākās aizdomas, ka mazulis ir norijis šādu bateriju, nekavējoties dodieties uz rentgenu.

Litija baterijas, iesprūstot kaklā vai barības vadā, reaģēs ar siekalām, bet šīs reakcijas produkts ir kaustiskā soda. Tā ir bīstama dēļ tā, ka tā saēd mīkstos audus un faktiski “izsit” caurumu, pa kuru sākas asiņošana. Viss notiek divu stundu laikā, tāpēc laika vecākiem ir ļoti maz.

Ko darīt?

Lai jūsu bērni būtu drošībā, ieklausieties šajos padomos:

1. Uzglabājiet visas baterijas bērnam nepieejamā vietā cieši noslēdzamās kārbiņās vai burkās.

2. Baterijas parasti tiek pārdotas hermētiskā iepakojumā, neatveriet to bez vajadzības.

3. Nepērciet lētas rotaļlietas. Tikai kvalitatīvās rotaļlietās bērns nevar izņemt bateriju, bet no lētajām – krietni vieglāk.

4. Paskaidrojiet bērnam, cik bīstamas ir mazās baterijas.

5. Atcerieties, ka pat veca, izlietota baterija ir bīstama!

Nekad nesaki nekad, tāpēc lieka piesardzība nekad nekaitēs!