Dermatologs Jānis Ķīsis dibināja savu dermatoloģijas klīniku 2006. gadā, tagad tajā lielākoties strādā paša profesora skoloti kolēģi.

Droši var teikt – jautājumos par ādu zinošāku speciālistu Latvijā bija grūti atrast. Viņa firmas zīme bija tauriņš, hobiji – medības un makšķerēšana, bet ideālais pacients tendēts uz izpratni par savu organismu kopumā, nevis tikai ilgojas pēc ziedes, kas palīdzēs atbrīvoties no pumpām.

Jā, pumpas viņš sauc tieši tā – par pumpām!

LASI VĒL: Iegāju Daugavpils restorāna tualetē un ieraudzīju atstāto objektu. Nevarēju nenobildēt un smējos līdz asarām (Foto)

Tomēr 12. novembris pāršalca ar neiepriecienošu ziņu. Jānis Ķīsis, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas fakultātes Dermatoloģijas un veneroloģijas katedras asociētais profesors, devās mūžībā.

Asociētais profesors bija savas pamatspecialitātes izcils virzītājspēks Latvijā gan kā ārsts, gan kā zinātnieks. Viņš bija Skolotājs vairākām dermatologu un venerologu paaudzēm, lasot lekcijas un vadot nodarbības augstskolā jau kopš 1988. gada, vēsta RSU.

Asociētais profesors bija izveidojis savu dermatoloģijas klīniku, dibinājis Latvijas Dermatovenerologu biedrību un bija Latvijas Estētiskās medicīnas asociācijas valdes loceklis.

Jānis Ķīsis kā viens no pirmajiem Latvijas dermatologiem jau daudzus gadus bija gan Eiropas Dermatoloģijas un veneroloģijas akadēmijas, gan Amerikas Dermatoloģijas akadēmijas biedrs.

Asociētais profesors bija izcils skolotājs jaunajiem zinātniekiem – viņa vadībā sekmīgi aizstāvēti četri promocijas darbi.