Irina gāja uz darbu, bija jau gandrīz desmit, viņa gribēja iet caur skvēru – pa taisno, taču kaut kas viņai traucēja un viņa nolēma iet pa garāko – gar ēdnīcu. Pie ēdnīcas sēdēja gadus četrus vecs puisītis. Viņš sēdēja galvu nolaidis un kaut ko čukstēja. Irina piegāja un dzirdēja viņa vārdus:

– Es negribu, lai viņa dzer, es negribu tā, gribu, lai man būtu rotaļlietas un daudz ēdiena! Es negribu, lai mamma dzer!

Irina notupās un uzrunāja puiku:

– Mazais, kā tevi sauc? Tu esi nomaldījies?

– Miška es esmu, es neesmu nomaldījies. Mamma man lika te sēdēt.

– Vai viņa sen aizgāja?

– Tikko, viņa uz veikalu aizgāja, tūlīt atnāks!

Irina turpināja savu ceļu, vakara, nākot no darba, Irina speciāli gāja gar ēdnīcu, jo vakarā tur parasti cepa garšīgas bulciņas, viņa gandrīz vienmēr tās pirka. Piegājusi tuvāk, viņa atkal ieraudzīja Mišku, viņš ieskatījās katrā cilvēkā un skumji pavadīja ar skatienu vecākus ar bērniem. Irina piegāja pie zēna un saka runāt:

-Sveiki, Miša, tu mani atceries?

-Atceros!

-Mamma atkal uz veikalu aizgāja?

-Viņa vēl nav atgriezusies!

-Kā nav atgriezusies, pulkstenis taču jau daudz! Ejam uz ēdnīcu, tu esi izsalcis droši vien, es tevi pabarošu!

Bilde

Miška, skumji pasmaidījis, piecēlās, Irina paņēma dažas bulciņas un nopirka to, ko Miša gribēja. Irinu pārsteidza viņa vēlēšanās:

– Vai es varu dabūt griķus un kompotu?

Irina gandrīz apraudājās, viņš neprasīja ne bulciņas, ne kūkas, bet tieši griķus un kompotu. Viņi pasēdēja, paēda. Miša pastāstīja par sevi.

Viņam ir pieci gadi, bet spriež viņš kā pieaudzis, dzīvo viņš mazā istabiņā kopā ar mammu, kura pastāvīgi dzer un ved mājās vīriešus. Miška nevienam nav vajadzīgs, no rīta viņš iet uz tirgu un mājās atgriežas tikai vakarā, tur ir labas tantes, kas viņu pabaro, bet viņš palīdz viņām šķirot augļus un dārzeņus.

Irina devās uz policijas iecirkni pie sava vīra Nikolaja, visu izstāstīja, bet pēc nedēļas pie Mišas mājās ieradās bāriņtiesas darbinieki un aizveda viņu uz bērnu namu, bet pēc dažiem mēnešiem mātei tika atņemtas vecāku tiesības, bet Miška pirmo reizi piecu gadu laika ēda piecas reizes dienā un pirms gulētiešanas skatījās multfilmas.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!