Suns vārdā Tik-Taks ilgu laiku dzīvoja netālu no dzelzceļa sliedēm. Spriežot pēc tā, ka viņam kaklā bija izbalējusi kakla siksna, kādreiz viņam ir bijuši saimnieki. Bet, kāpēc viņš šeit klaiņoja viens pats, bija mīkla.

Par nabaga suni uzzināja dzīvnieku aizsardzības organizācija. Brīvprātīgie uztraucās, ka reiz šis dzīvnieks var pakļūt zem vilciena. Tāpēc nolēma paņemt suni pie sevis.

Tomēr to nebija nemaz tik viegli izdarīt. Tikko pamanījis svešiniekus, suns nolēma pazust mežā. Brīvprātīgajiem nācās ne vienu vien stundu maldīties suņa meklējumos. Tik-Taks bija devies tik tālu, ka nokļūt pie viņa bija ļoti grūti.

Un tomēr brīvprātīgajiem izdevās „noķert” sunīti. Kad viņu paņēma rokās, viņš bailēs drebēja, pat mašīnā pa ceļam uz patversmi – acīmredzot Tik-Taks domāja, ka cilvēki viņam darīs pāri.

Vetārsts sunim atrada milzum daudz ērču. Asinssūcēji burtiski bija aplipuši ap dzīvnieciņu no visām pusēm. Lai atbrīvotu Tik-Taku no tiem, bija nepieciešamas vairākas stundas. Visu šo laiku mazulis vīrišķīgi pacieta sāpīgo ērču izvilkšanas procedūru no sava ķermeņa.

Lai gan sunim tas bija sāpīgi, tomēr viņš sāka saprast, ka cilvēki viņam vēlas palīdzēt. Kad viss bija galā, sunītis pateicībā nolaizīja ārstu, kurš bija atbrīvojis viņu no ērcēm.

Tad Tik-Taku pabaroja un nomazgāja siltā vannā. Nelaimīgais sunītis burtiski metās virsū ēdienam. Bija redzams, ka mazulis jau krietni sen nebija normāli ēdis.

Tagad suns ir draudzīgs un jautrs. Viņš priecājas par katru, kas atnāk ar viņu parotaļāties. Brīvprātīgie cer, ka pavisam drīz Tik- Takam atradīsies mīloši saimnieki.