Absurds. Vienkārši kliedzošs absurds. Šim trīsgadīgajam puikam Rīgas Zoo apmeklējums šodien beidzās ar gaužām asarām, jo bargās vārtu tantes viņu neielaida. Kāpēc? Jo viņš pats piepūstiem vaigiem bija minies šurp garu gabalu ar savu dipdip ritenīti un viņa mamma nebija iedomājusies pirms tam ieiet zoodārza mājaslapā, kur stāv rakstīts, ka ar velosipēdiem tur iebraukt aizliegts. Velosipēdi jāatstāj nepieskatītā novietnē pie vārtiem. Bet loģiski, šādam ritenītim, būtībā rotaļlietai, kam nav pat pedāļu, taču neņem līdzi atslēgu, vēsta Mārtiņš Ķibilds.

Varbūt mamma drīkst ritenīti nest rokās? Nē! Varbūt jums atradīsies kāda vietiņa administrācijas telpās, kur to paglabāt? Nē! Darbinieču policejiskā bardzība vienkārši dzina izmisumā. Ar velosipēdiem jāiet sportot pa Mežaparku, viņas vēl pamācīja.

Kāds vispār ir loģisks pamatojums šādam aizliegumam tik iemīļotā apskates vietā Mežaparkā, kas tiek reklamēts kā ģimenēm un velosipēdiem draudzīga apkaime, un uz kuru ved viens no nedaudzajiem Rīgas veloceliņiem? Kāpēc zoodārzs savā teritorijā var ierīkot apsargājamu maksas autostāvvietu, bet triec prom mammas un bērnus uz skrejriteņiem? Arī tādas mums #adreses