Aleksandram Ronim ir 19 gadi. Viņš vienmēr ir smaidīgs un dara visu tik ātri, ka izsekot līdzi viņam nav iespējams. Viņš ātri izkāpj no elektrovilciena vagona un zibenīgi šķērso ceļu. Neskatoties uz to, ka kāju trūkuma dēļ Aleksandrs pārvietojas ratiņkrēslā, vēsta portāls riga.lv.

Es visu varu pats

Portāla riga.lv žurnālisti sagaida Aleksandru uz dzelzceļa stacijas perona. Viņš jau ir pabrīdinājis, ka no elektrovilciena izkāps pats, nelūdzot palīdzību asistentam, kurš stacijā ir  pieejams pēc iepriekšēja lūguma. Viņš visu dara patstāvīgi – arī uz kājāmgājēju tuneli no perona viņš dodas pats, neskatoties uz to, ka stacijā ir īpašs pacēlājs.

“Vispār šīs dzelzs sliedes nav paredzētas nobraukšanai ratiņkrēslā. Bet man ir sporta ratiņkrēsls, es varu nobraukt pats,” stāsta Aleksandrs, patstāvīgi pārvarot visus ceļā esošos šķēršļus – nobrauc pa kāpnēm, uz ko ir grūti skatīties nenobālot, jo galu galā tas ir bīstami – tā var nokrist uz sejas.

Tikpat veikli Aleksandrs iekļūst sabiedriskā transporta salonā, neskatoties uz to, ka ir iespējams lūgt palīdzību transporta vadītājam. “Dzīvoju pirmajā stāvā, man nekāds pacēlājs nav vajadzīgs, pats varu ieiet,” viņš stāsta.

Viņš pārvietojas ratiņos, kuriem aizmugurē nav rokturu, ar kuriem viņam kaut kā varētu palīdzēt.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!