18. novembrī Rīgā, 11.novembra krastmalā, salūtu vēroja aptuveni 100 tūkstoši cilvēku. Salūts un gaismas uzvedums “Saules mūžs” bija iecerēts kā svinību kulminācijas pasākums.

Cilvēki bija piepildījuši gan 11.novembra krastmalu, gan Akmens un Vanšu tiltus, gan arī ielas Daugavas kreisajā krastā.

Neapšaubāmi, ka vērienīgo priekšnesumu apmeklēja daudz vairāk cilvēku nekā svētku salūtus citus gadus, par ko liecināja fakts, ka lielās cilvēku plūsmas dēļ bija būtiski grūtāk piekļūt pasākuma norises vietai.

Šis tika solīts visu laiku vērienīgākais Latvijas proklamēšanas dienas šovs un izmaksāja 234 999 eiro jeb aptuveni desmit reizes vairāk nekā citus gadus, tomēr itin bieži no cilvēkiem bija dzirdama kritika, vai tiešām salūts bija arī 10 reizes labāks nekā citos gados – brīžiem bija sajūta, ka salūta noskaņojums esot kā uz karu un ka iepriekšējos gados tas bijis krietni labāks.

Uguņošanu pavadīja 18 minūtes garš vizuāli muzikāls stāsts sešās daļās par Latvijas valsti no idejas par tās veidošanu līdz šodienai.

Uzveduma radīšanā piedalījies jaundarbu komponists Ēriks Ešenvalds, tā muzikālais vadītājs ir Kristaps Krievkalns, vizuālās koncepcijas dizainere – Austra Hauks, gaismu mākslinieks – Normunds Bļasāns, bet pirotehnikas un gaismas efektu dizainers Kalvis Kalniņš.

Noskaties nelielu atskatu: