Latvijas boksa zvaigzne Mairis Briedis svētdienas naktī “Arēnā Rīga” Pasaules boksa supersērijas ceturtdaļfināla cīņā uzveica Maiku Peresu no Kubas, iekļūstot pusfinālā un aizstāvot Pasaules Boksa padomes (WBC) čempiona jostu.

Pasaules boksa vēsturē nebijušā turnīrā astoņi labākie pirmā smagā svara bokseri izslēgšanas sacensību formātā cīnās ne tikai par leģendārā Muhameda Ali vārdā nosauktu balvu, bet arī Pasaules Boksa padomes (WBC), Pasaules Boksa organizācijas (WBO), Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) un Pasaules Boksa asociācijas (WBA) čempionu jostām. Tāpat astoņi bokseri spēkojas supervidējā svara kategorijā, un plānots, ka abās kategorijās bokseri sadalīs 50 miljonu ASV dolāru balvu fondu.

Kļuvis arī zināms, ka cīņas uzvarētājs saņems summu, kas varētu būt tuva vienam miljonam eiro, iespējams, pat mazliet vairāk. Šo summu nodrošina turnīra rīkotāji, daļu naudas iegūstot no biļešu tirdzniecības un TV tiesību pārdošanas. Briedis supersērijas pusfinālā spēkosies ar ukraini Oleksandru Usiku, kurš savā ceturtdaļfinālā pārspēja vācieti Marko Huku.

Video ar cīņu:

thebest.lv