Janvāra sākums iesācies ar izaicinošiem laikapstākļie, jo Baltijas jūrā plosās viena no spēcīgākajām vētrām. Uz Latviju tiks atsnests stiprs vējš un putenis. Paralēli tam izsludināts oranžās krāsas brīdinājums. Dienas gaitā ziemeļrietumu, ziemeļu vēja brāzmas piekrastē sasniegs 23-28 metrus sekundē, citviet tie būs 17-22 metri sekundē.

Vēja pierimšana gaidāma naktī uz 3.janvāri. Brīdinām iedzīvotājus būt uzmanīgiem, jo stiprā vēja laikā iespējami elektropārvades un sakaru līniju bojājumi, ūdens padeves traucējumi, koku nogāšanās uz ceļu braucamās daļas un ūdens līmeņa strauja paaugstināšanās.

Aicinām iedzīvotājus savlaicīgi nostiprināt vai telpās novietot vieglus priekšmetus, kas atrodas uz ēku balkoniem vai pagalmā, kā arī aizveriet ēku logus, durvis, kā arī aicinām novietot zem jumta mājlopus un mājdzīvniekus.

Iesakām iedzīvotājiem nenovietot savas automašīnas zem, piemēram, atsevišķi augošiem kokiem, celtniecības sastatnēm, reklāmas stendiem vai elektropārvades līnijām. Vēlams savlaicīgi uzlādēt mobilos telefonus.

Ja stiprais vējš radījis postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, zvaniet uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112!

Noskaties video: