Mediķu konsīlijs vēl spriež, vai vēzis, kā dēļ pēdējo pusgadu mūziķis Valters Frīdenbergs pavadīja Vācijā, ir vai nav uzvarēts, žurnālam “Kas Jauns” atzinis pats mūziķis. “Tiek pētītas analīzes, tiek novērots mans stāvoklis.

Tā ka es pats vēl neko konkrēti nezinu,” paskaidro Valters un nepavisam neapvainojas par tiešu jautājumu – cik liela cerība ir uz pilnīgu atveseļošanos?

“Ārsti nerunā par cerību. Ārsti runā par statistiku. Bet statistika ir tāda, ka… Nu, varbūtība ir 50 pret 50 – vai nu būs, vai nebūs! Tā arī dzīvoju. Es dzīvoju tajos 50 procentos, ka viss būs labi, un izbaudu katru dienu,” optimistisks ir mūziķis.

Pēc pusotru gadu ilgas cīņas ar vēzi un ārstēšanās Vācijā viņš nu patiešām izskatās par vairākiem gadiem jaunāks, viņam arī atauguši mati, raksta izdevums.

“Valters ir smaidīgs un dzīvespriecīgs, taču pārvietojas lēni, pieklibodams – tās ir nesen pārciestās operācijas sekas. Mūziķi visur atbalsta viņa draudzene, mudinādama taupīt spēkus un atgādinādama par atpūtas brīžiem. Bet, par spīti veselības problēmām, Valters smēķēšanu gan nav atmetis – viņš uzvelk pa dūmam no elektroniskās cigaretes,” raksta žurnāls.