Trešo adventi un, iespējams, arī Ziemassvētkus, mūziķis Valters Frīdenbergs sagaidīs “Šaritē” klīnikā Berlīnē, vēsta Latvijas Televīzija.

Ir zināms datums, kad mūziķim jāierodas klīnikā, lai uzsāktu diagnostiku un ārstēšanu – tas ir 14. decembris. Gaidāma arī operācija un pārbaudes, atlabšana var ilgt desmit dienas un ilgāk. Mūziķis Latvijā atteicies no jebkādām zālēm vai ķīmijterapijas, kas vēl vairāk sagrautu jau tā nespēcīgo organismu, vēsta apollo.lv.

“Ir labās dienas un ir sliktās dienas, kad vairāk spēka, kad mazāk.. Kad var pagulēt, kad nevar. Tie, kas saskārušies ar šo slimību, zina, par ko es runāju. Ja naktī gulētas divas stundas, pareizina to ar četri vai pieci, tad zināms, kāda ir sajūta,” stāsta mūziķis.

Atsaukušies vairāki ārsti, kuri strādā Vācijā un ir gatavi palīdzēt Valteram, ja būs nepieciešams. Valters vēlreiz saka lielu paldies ikvienam, kurš palīdzēja savākt ārstēšanai nepieciešamo summu. “Man latviešu valodā trūkst vārdu. Kaut kas neiedomājami pozitīvs, ko esmu saņēmis pēc tam, no pilnīgi nepazīstamiem,” viņš neslēpj emocijas.