Aculiecinieki ziņo par streipuļojošo dvīņu māti uz ceļa braucamās daļas 29. decembrī īsi pirms pulksten 16.00 Rīgas pašvaldības policijas Ziemeļu pārvaldes darbinieki saņēma informāciju par kādu streipuļojošu sievieti, kura ar dvīņu ratiem un suni pārvietojās pa Vecāķu prospekta braucamo daļu.

Ziņotāja pauda bažas, ka sieviete, iespējams, ir alkohola reibumā. Policisti, ierodoties notikuma vietā, sastapa autovadītāju, kura bija izsaukusi likumsargus. Izsaucēja atklāja, ka, noraizējusies par bērnu drošību, apstājusies, lai noskaidrotu mātes streipuļošanas iemeslu.

Īsās sarunas laikā jaunā māmiņa atcirtusi, ka viņai palīdzība nav nepieciešama un pati labāk zinot, kā audzināt bērnus. Ziņotāja norādīja uz tālumā esošo sievieti. Līdzās jaunajai māmiņai skraidīja arī liela auguma suns.

Policisti piesteidzās pie pārkāpējas. Pārrunu laikā sieviete neslēpa, ka notikuma dienā lietojusi alkoholu. Aplūkojot zīdaiņus, konstatēts, ka viņi ir saģērbti atbilstoši laika apstākļiem un miesas bojājumus guvuši nebija.

Viens no viņiem cieši gulēja, savukārt otrs skaļi raudāja. Ģimene pavadīta līdz dzīvesvietai, kur zīdaiņi un suns nodoti bērnu tēvam. Policistu klātbūtnē vīrietis bērnus noģērba, pabaroja un nolika gulēt. Apskatot mājokli, konstatēti, labi uzturēšanās apstākļi.

Vīrietis atklāja, ka ap pulksten 14.00 dzīvesbiedre devusies ar dvīņiem pastaigāties. Sieviete, dodoties, pastaigā, bijusi skaidrā. Bērnu tēvs atzina, ka diemžēl šī neesot pirmā reize, kad jaunā māmiņa pastaigas laikā piedzērusies.

Mātei veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā. Testa laikā noskaidrots, ka viņa ir 2,43 promiļu reibumā. Vienlaikus pārbaudīti arī suņa reģistrācijas dokumenti. Mājdzīvnieks bija čipēts un vakcinēts. Informācija nosūtīta Rīgas bāriņtiesai, kā arī RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem mātes atbildības izvērtēšanai. *Attēls no notikuma vietas