Ņemot vērā, ka minimālās algas saņēmēji nākamgad varēs cerēt uz 50 eiro lielāku atalgojumu, tikmēr ministriem, kuri jau šobrīd algā saņem vairākus tūkstošus eiro mēnesī, nākamgad paredzams 200 eiro algas pielikums uz “papīra”, vēsta portāls nra.lv.

Ņemot vērā statistiku, tad valsts amatpersonas pēdējo gadu laikā ir saņēmušas visai ievērojamu algu pielikumu, un arī nākamais gads nebūs izņēmums.

Ja 2015. gadā ministru alga bija 2612 eiro mēnesī, tad jau nākamgad tā tiek plānota, ka būs 4020 eiro apmērā, kas ir kāpums par 45 procentiem.

Vislabāko atalgojumu šā gada septembrī saņēma finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, kura algā saņēma 3127 eiro, bet vislabāk atalgotais deputāts – Gunārs Kūtris – saņēma 2953 eiro.

Saeimas deputātu un amatpersonu atalgojumu tiek noteikts, ņemot vērā aizpagājušā gada vidējās algas valstī, piemērojot katram amatam attiecīgu koeficientu (piemēram, premjerministram tas ir 4,93; ministriem – 4,68; valsts kontrolierim un tiesībsargam – 4,05; Saeimas deputātiem – 3,2).

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!