Zobi laika gaitā var iekrāsoties no tādiem pārtikas produktiem kā kafija, tēja un vīns, kā arī no smēķēšanas vai dažu medikamentu lietošanas un veselības stāvokļa. Zobi arī mēdz kļūt tumšākas krāsas, cilvēkiem novecojot.

Meklējumi pēc baltāka un gaišāka smaida ir tik izplatīti, ka zobu balināšana šobrīd ir vairāku miljardu vērta nozare. Šajā tirgū ir plašs iespēju klāsts, sākot no bezrecepšu līdzekļiem, piemēram, balinošām zobu pastām, līdz profesionālām zobu balināšanas procedūrām pie zobārsta. Bet kā ir ar uzticamo zobu birsti? Vai elektriskās zobu birstes, piemēram, no philips sonicare ir pietiekami jaudīgas, lai spodrinātu zobus?

Elektriskās zobu birstes bieži vien labāk noņem traipus nekā tradicionālās zobu birstes. Tas padara tās par lielisku līdzekli baltāku zobu iegūšanai. Tomēr, ja ir vēlama papildu balināšana vai zobu krāsas izmaiņas ir izteiktas, ir lietderīgi konsultēties ar zobārstu.

Kā darbojas zobu balināšana?

Ir divi zobu balināšanas veidi. Viens no tiem ir izmantot vieglu abrazīvu līdzekli, lai noņemtu traipus, bet otrs ir izmantot balinošu līdzekli, piemēram, ūdeņraža peroksīdu vai karbamīda peroksīdu, lai mainītu pašu zobu emaljas krāsu. Dažas iespējas, piemēram, elektriskās zobu birstes, var izmantot mājās, bet citas veic zobārsts.

Elektriskās zobu birstes salīdzinājumā ar tradicionālajām zobu birstēm

Kad runa ir par zobu balināšanu, pati pirmā stratēģija ir uzturēt zobus pēc iespējas tīrākus un bez aplikuma. Protams, ir ieteicama ikdienas zobu tīrīšana un zobu diegošana, bet vai elektriskās zobu birstes ir tā vērts? Pētījumi liecina, ka elektriskās un ultraskaņas zobu birstes var būt efektīvākas dzeltenā aplikuma noņemšanā un smaganu slimību (gingivīta) mazināšanā nekā manuālās zobu birstes vairāku iemeslu dēļ. Neatkarīgi no tā, vai zobu birstei ir svārstīga galviņa vai vibrējoši sariņi, elektriskās zobu birstes lielāko daļu darba veic lietotāja vietā. tas atvieglo efektīvu zobu tīrīšanu. Tā kā vairums elektriskās zobu birstes darbojas ar taimeriem, cilvēki mēdz tīrīt zobus ilgāk nekā ar parastajām zobu birstēm.

Elektriskās zobu birstes trūkums ir tas, ka tās ir dārgākas nekā parastās zobu birstes. Turklāt, tā kā tām ir nepieciešamas baterijas vai uzlāde, tām ir nepieciešama lielāka apkope, un tās nav tik ērtas ceļošanai.

Zobu balināšana ar elektriskajām zobu birstēm

Elektriskās zobu birstes ne tikai labāk tīra zobus, bet arī efektīvāk likvidē zobu traipus. Tas padara tās par labu izvēli balināšanai, jo īpaši, ja tās izmanto kopā ar citām iespējām, piemēram, balinošu zobu pastu. Par laimi, ir pierādīts, ka budžeta ziņā draudzīgas elektriskās un ultraskaņas zobu birstes ir tikpat efektīvas traipu noņemšanā kā dārgāki produkti. Zobu birstes ar svārstīgajām galviņām, kas tīra, rotējot ar apļveida kustībām, ir labāk piemērotas balināšanai nekā tās, kas vienkārši vibrē.

Zobu balināšanas iespējas

Elektriskās zobu birstes var kombinēt ar papildu balināšanas stratēģijām, piemēram, balinošu zobu pastu vai sloksnītes, vai profesionālu zobu balināšanu. Šeit ir dažas papildu iespējas.

Regulāri veiciet zobu tīrīšanu. Regulāras zobu tīrīšanas var ne tikai uzturēt labu zobu veselību, bet arī palīdzēt uzturēt zobus baltus un gaišus. Regulāras tīrīšanas laikā zobārsts var notīrīt virspusējus virsmas traipus. Tas ir īpaši noderīgi pārtikas produktu un dzērienu radīto traipu gadījumā. Tīrīšana uzreiz padara zobus gaišākus un palīdz samazināt traipu uzkrāšanos laika gaitā.

Svarīgi ir arī tas, lai zobus balinātu, tiem ir jābūt veseliem. Pat tad, ja balināšana tiek veikta mājas apstākļos, vispirms jāveic zobu pārbaude. Zobārsts pārbaudīs, vai zobos nav kariesa vai citu slimību, ko balināšanas ķimikālijas varētu pasliktināt.

Izmantojiet balinošu zobu pastu. Šie produkti satur sastāvdaļu kombināciju, kas var noņemt dažus zobu virsmas traipus. Balinošās zobu pastas ir lētākas nekā citas iespējas, un lielākā daļa zīmolu satur fluorīdu, kas var palīdzēt novērst zobu bojāšanos. Lai gan balinošā zobu pasta var noņemt dažus virsmas traipus, tā nepadara gaišāku pašu zobu emaljas krāsu.

Izmantojiet balinošās sloksnes vai kapes. Šie ķīmiskie līdzekļi noņem traipus un balina zobu emaljas krāsu. Šie produkti, kas pieejami bez receptes, darbojas, uzliekot balinošo līdzekli uz zoba virsmas uz vairākām minūtēm. Tā kā tos lieto mājās, tie ir ērts veids, kā pakāpeniski balināt zobus. Lai iegūtu pamanāmus rezultātus, parasti ir nepieciešamas vairākas procedūras.

Apsveriet profesionālu zobu balināšanu. Ņemot vērā visas šīs mājās pieejamās iespējas, pacientiem var rasties jautājums: Vai ir ātrāk zobus balināt pie zobārsta? Īsā atbilde ir “jā”. Profesionālai zobu balināšanai pie zobārsta parasti ir redzamāki rezultāti nekā citām metodēm.

Šo iemeslu dēļ zobu balināšana ir kļuvusi par vispieprasītāko kosmētisko pacientu pieprasījumu. Lai gan šis ir dārgāks risinājums, profesionālai ārstēšanai ir dažas priekšrocības. Zobārsti izmanto ķīmiskus šķīdumus, kas bieži vien ir divreiz spēcīgāki nekā bezrecepšu līdzekļos atrodamie. Tie īsākā laikā nodrošina pamanāmākus.