Rūpēs par pircēju un darbinieku drošību lielveikalu tīkls Rimi aprīkojis 120 veikalu kasu zonas ar AS “SAF Tehnika” izstrādātajiem Aranet iekštelpu gaisa kvalitātes mērītājiem. Gaisa kvalitātes kontrole īpaši svarīga Covid-19 infekcijas izplatības apstākļos: sensori dod iespēju reālajā laikā nolasīt gaisa temperatūru, ogļskābās gāzes (CO2) līmeni un relatīvo mitrumu telpā.

Aranet iekštelpu gaisa kvalitātes mērītāji ir neliela izmēra bezvadu ierīces, kas mēra gaisa kvalitātes parametrus, izmantojot NDIR (Non-dispersive Infrared) mērīšanas tehnoloģiju.

Tā atrodas pašā ierīcē un nodrošina augstas precizitātes mērījumus.

LASI VĒL: VID nāk klajā ar būtisku ziņu visiem Latvijas iedzīvotājiem! Ja negribi zaudēt naudu, tad ieskaties!

Aranet nodrošina ne tikai mērierīces, bet arī datu uzglabāšanu un pārvaldīšanu. Dati no mērītājiem tiek pārraidīti uz Aranet PRO bāzes staciju, kur tie tiek apkopoti. Šī bāzes stacija tālāk nodod datus Aranet Cloud programmatūrai, kas savukārt ļauj Rimi darbiniekiem ērti pārskatāmā veidā attālināti skatīt, analizēt un efektīvi pārvaldīt datus no visiem Rimi tīkla veikaliem.

Atbildīgie darbinieki regulāri seko līdzi sensoru datiem, kas dod iespēju savlaicīgi pamanīt potenciālas novirzes no noteiktajām normām.

“Rimi Latvia jau vairākus gadus sadarbojas ar AS “SAF Tehnika” dažādu sensoru risinājumu ieviešanā Rimi veikalu tīklā. Piemēram, šobrīd esam uzstādījuši 6500 temperatūras sensoru, kas monitorē temperatūru Rimi veikalu ledusskapjos.

CO2 uzraudzības risinājums ir loģisks papildinājums uzņēmuma vadības sistēmās un būtisks instruments Covid-19 izplatības ierobežošanai. Paaugstināts CO2 līmenis telpā norāda uz nepietiekamu gaisa apmaiņu un nepieciešamību telpu izvēdināt, uzlabojot gaisa kvalitāti un mazinot vīrusa izplatības risku.

LASI VĒL: Uzmanību: Februāra beigs tiks izmaksāti vairāki pabalsti. Lūk, kas tos varēs saņemt!

Līdz šim CO2 mērījumi tika kontrolēti, izmantojot ēku ventilācijas sistēmu vadības datus, tomēr šis risinājums nav tik ērts un rezultāti – tik ātri pieejami.

Tāpēc jaunie sensori būtiski palīdzēs vēl vairāk uzlabot drošību Rimi veikalu telpās,” stāsta Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītājs Juris Šleiers.

Oglekļa dioksīda (CO2) jeb ogļskābās gāzes koncentrācija tiek uzskatīta par vienu no efektīvākajiem iekštelpu gaisa kvalitātes un tīrības pakāpes rādītājiem: jo lielāka tās koncentrācija, jo telpā ir sliktāka ventilācija un sliktākas kvalitātes gaiss.

Ja oglekļa dioksīda koncentrācija telpā svārstās no 400 līdz 600 ppm, gaisa kvalitāte uzskatāma par ļoti labu, bet kopējā pieļaujamā CO2 koncentrācija ir līdz 1000 ppm.* “Piemēram, Aranet sensoru pēdējās septiņās dienās veiktie testa mērījumi Rimi veikalā TC Aleja Rīgā ļāvuši pārliecināties, ka gaisa kvalitāte ir ļoti laba un CO2 koncentrācija tikai vienu dienu pārsniegusi 700 ppm atzīmi,” sensoru darbību skaidro Juris Šleiers.