Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (Regulators) vērš lietotāju uzmanību, kuri svētku laikā dodas atpūtā uz ārzemēm, pārliecināties, vai konkrētajā valstī maksa par zvaniem, īsziņām un datu pārraidi tiek nodrošināta par tādām pašām cenām, kā pašmāju mobilo sakaru operators piemēro iekšzemes tarifiem jeb “viesabonē kā mājās”.

Lietotājiem ir tiesības izmantot viesabonešanas pakalpojumus, proti, nemaksāt papildu maksu par zvaniem, īsziņām un datu pārraidi, dodoties uz 28 Eiropas Savienības valstīm un 3 Eiropas Ekonomiskās zonas valstīm.

Lietotājiem, kuri plāno doties uz tām 18 Eiropas valstīm, kurās tiek piemērots atšķirīgs viesabonēšanas režīms, būs jāmaksā par zvaniem, īsziņām un datu izmantošanu atbilstoši mobilo operatoru noteiktajiem viesabonēšanas tarifiem. Minētās valstis, kurās nav pieejams “viesabonē kā mājās” režīms ir Andora, Šveice, Turcija, Monako, Sanmarino, Albānija, Baltkrievija, Krievija, Bosnija un Hercegovina, Kosova, Ukraina, Gruzija, Azerbaidžāna, Armēnija, Maķedonija, Moldova, Montenegro un Serbija.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!