Piektdien Latvijā būtiski pastiprināsies vējš, tas vietām lauzīs kokus un radīs citus nelielus postījumus, brīdina sinoptiķi.

6.aprīlī ciklons no Zviedrijas pārvietosies uz Somiju, savukārt no Centrāleiropas Baltijas reģionam tuvosies anticiklons. Veidojoties lielai spiediena starpībai starp ciklonu un anticiklonu, pastiprināsies rietumu vējš.

Agrā piektdienas rītā Kurzemē, vēlāk arī pārējā Latvijā pieņemsies spēkā dienvidrietumu un rietumu vējš, tas pierims naktī uz sestdienu.

Vēja maksimālais ātrums brāzmās visā valstī pārsniegs 15 metru sekundē, daudzviet sasniedzot 21-26 metrus sekundē. Visvairāk vējš plosīsies Kurzemē.

Nelieli vēja postījumi piektdien gaidāmi arī Rīgā, kur prognozētas vēja brāzmas līdz 22 metriem sekundē. Ūdens līmenis jūrā var kāpt par metru, bet tas neradīs plūdu draudus, jo patlaban ūdens līmenis ir aptuveni 30 centimetru zem normas.

Vidzemes piekrastē, īpaši Ziemeļvidzemē, var veidoties ledus krāvumi.   Piektdien daudzviet būs arī nokrišņi, gaisa temperatūra krasi pazemināsies. Gaidāmais vējš būs stiprākais kopš rudens, daudzviet valstī – kopš lielā negaisa pērnā gada 12.augustā.