Veselības ministrs Daniels Pavļuts pirmdienas rītā gan tiešraidē LTV “Rīta Panorāma”, gan savā “Twitter” kontā dalījās ar jaunākajām prognozēm un bažām par Covid-19 omikrona varianta izplatību Latvijā un iespējamo ietekmi uz slimnīcu noslodzi.

“Omikrona vilnis nāk ar inficēšanās rekordiem, pirmās ar to saskārušās skolas un bērnudārzi. Svarīgi “placināt līkni”: rūpīgi veikt individuālos pasākumus (med.maskas, vēdināšana u.c.), maksimāli strādāt attālināti un izvairīties no kontaktiem ārpus mājsaimniecības,” norāda ministrs.

LASI VĒL: Ejot pa Bolderājas mežu, atrasts slēpnis ar pārsteidzošiem atradumiem. Rokas drebēja, ieraugot šādu skatu (Foto)

“Slimnīcas vismaz pagaidām turas labi, bet esam bažīgi par turpmāko, kad vīruss tiks aiznests pie gados vecākiem iedzīvotājiem. Tādēļ diskutēsim koalīcijā un valdībā par papildu sociālās distancēšanās pasākumiem, lai bremzētu Omikrona skrējienu.”

“Vienlaikus domājam par drošības pasākumu atvieglošanu pēc Omikrona viļņa, citu valstu pieredze liecina, ka Omikrona superviļņi noplok salīdzinoši ātri.

Daļa speciālistu uzskata, ka Omikrons varētu būt pēdējais lielais pandēmijas “uznāciens”, tad redzēsim. Grūtākais vēl priekšā,” noslēdz Pavļuts.

Noskaties video ar sižetu, kur Ministrs intervijas laikā pastāsta aktuālo: