Statistika par nozagtajiem auto ir visai skarba. Šogad šis skaits ir dubultojies un 90% aizdzīto auto ir bijusi viena kopīga lieta – “Keyless Go” atslēga.

Kā vēsta apdrošinātāja “If Kasko” pārstāvis Roberts Skrupskis, tad šobrīd zagļi visvairāk tiecās pēc jaunām automašīnām. Un viens no galvenajiem iemesliem ir “Keyless Go” vai tā saucamā “gudrā atslēga”, kas ļauj zagļiem pavisam vienkāršā veidā aizdzīt jūtu auto.

Nenoliedzami, ka auto īpašniekiem šī ir ērta funkcija, jo atslēga nav jāizņem no kabatas un spēkratu var iedarbināt ar pogu. Taču šādai tehnoloģijai ir viens liels trūkums – ar dažādu mehānismu palīdzību to ir iespējams “atbloķēt” un aizdzīt automašīnu.

“Šis ir brīdis, kad ir visvieglāk nozagt automašīnu. Stāsts “Nozagt 60 sekundēs” jau ir tik sena pagātne, ka šodien jārunā par nozagšanu trijās vai sešās sekundēs. Cilvēki, kas zog automašīnas, vairs nav kvalificēti, ļoti satrenēti un zinoši cilvēki,” komentē SIA “Autonams” pārstāvis Edvīns Panders.

Uzdodot jautājumu, ko darīt, tad  apdrošinātājs skaidro, ka, domājot par auto iegādi un nevēloties to pakļaut lielākam nozagšanas riskam, visprātīgāk būtu iegādāties auto bez “Keyless Go” funkcijas vai aprīkot to ar papildu drošības sistēmām (šajā gadījumā vislabāk konsultēties ar oficiālajiem dīleriem).

Bet, ja jums jau pieder auto ar “Keyless go” funkciju, tad var izmantot tā saucamos “Keyless” maciņus, caur kuriem atslēgas mikroshēma nav nolasāma.

Auto speciālisti iesaka, ka tomēr vislabākais variants, kā, saglabājot šo funkciju, nodrošināties pret zagļiem, būtu ieteicams aprīkot spēkratu ar papildu drošības sistēmu, kas varētu radīt pārsteigumu un aizkavēt autozagli.

Noskaties video:

Pabrīdini arī citus savus draugus!

Avots :