Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) vēsta, ka šī gada sākumā palielinājusies maziem bērniem potenciāli bīstama infekcioza elpceļu vīrusa izplatība, vēsta portāls nra.lv.

Vīrusa nosaukums ir respiratori sincitiālais vīruss (RSV), kura izplatība ir novērojama ik sezonu, taču visbiežāk saslimšanas pieaugums ir tieši ziemā un pavasarī. Attiecīgi šis vīruss izplatās epidēmijas veidā līdzīgi gripas vīrusiem.

Kopš sezonas sākuma reģistrēti 136 RSV, un patlaban tiekot izstrādāta vakcīna pret šī vīrusa infekciju. Pēc kontroles centra paustā, RSV ir ļoti infekciozs, un vairāk nekā puse mazo bērnu inficējas ar to jau pirmajā dzīves gadā.

Smagākais slimības gadījums tieši ir zīdaiņiem no sešu nedēļu līdz pusgada vecumam, kas saistīts ar iedzimtās imunitātes mazināšanos un elpceļu anatomiskām īpatnībām.

Vīruss ir bīstams jaundzimušajiem, tomēr sevišķi bīstama šī infekcija ir neiznēsātiem jaundzimušajiem, jo no mātes iegūto antivielu līmenis viņiem ir zems vai to nav nemaz.

Šī vīrusa infekcija izplātas ne tikai gaisa pilienu veidā, bet arī ar rokām, gultas piederumiem, rotaļlietām un citiem priekšmetiem, sevišķi, kuriem pieskaras daudz cilvēku, tostarp sabiedriskajās vietās.

Maziem bērniem šī slimība norit visai smagā formā – var būt drudzis, galvassāpes, vemšana un paaugstināta uzbudināmība.

Vairāk informācijas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā.