Sociālā tīkla “Facebook” vietnē kāda lietotāja vārdā Tekla dalījusies ar pārdomām par situāciju, kādā nonāk daudzi Latvijas iedzīvotāji, tostarp medicīnas darbinieki, cenšoties daudz maz nopelnīt, strādājot vairākos darbos.

Tekla raksta:

“Šodien Gaiļezera slimnīcā bija pēdējā darba diena manai kaimiņienei – izcilai operāciju māsai (42 g). Aprēķinā kopā ar neizmantoto atvaļinājumu viņa saņēma 304 eiro! Un trīs anketas ar jautājumiem – kāpēc aizbrauc, kas nepatīk, kā vērtē kolektīvu utt. Kaimiņiene saka – nekad nebrauktu, ja man maksātu, bet es vairs nespēju strādāt trīs darba vietās, lai par nopelnīto kaut cik jēdzīgi dzīvotu.

Viņa dodas uz Vāciju, kurp vīrs aizdevās jau pirms mēneša. Aizbrauca, jo ostā, kur viņš strādāja par celtņa vadītāju, tagad valda klusums. Rets kuģis jāiekrauj/jāizkrauj. Tātad darba nav.

Tātad naudas nav. Es vairāk neko neteikšu, varbūt vien to, ka man šķiet – valsts pārvalde un finanses atrodas traku kāršu spēlmaņu rokās, kuri nedomā par rītdienu, kuriem nav ne nākotnes vīzijas, ne plāni, kuri vispār nejēdz, ko dara, taču viņiem par savu bezprātu arī nebūs jāatbild, jo lēma taču VISI KOPĀ! Un vieglāk taču ir cilvēkus rīdīt citu pret citu un sludināt baigos uzbrukuma draudus, nekā savest savu saimniecību kārtībā.”