Svētdien, 7. jūlijā, Rīgā novēroti vairāki virpuļveida mākoņi, bet nav ziņu, ka kāds virpulis būtu sasniedzis zemes virsmu. Plosījās arī negaiss un krusa. Iedzīvotāji iespaidos par dabas spēku dalījās sociālajos tīklos.

Pēc bildēm spriežot tas ir “funnel cloud” jeb virpuļveida mākonis, kas nesasniedz zemi. Tāds nofotografēts arī no Mežciema, raugoties Mežaparka virzienā.

Lai arī šāds virpuļstabs var būt potenciāli bīstams lidojumiem, tomēr reālus draudus nerada. Lai arī šāds virpuļstabs var būt potenciāli bīstams lidojumiem, tomēr reālus draudus nerada. Pilotiem tas ir labi saskatāms un no tā var izvairīties.

Šodien virpuļstabi veidojas arī citviet. Viens virpuļstabs novērots Mežaparka apkaimē, tāpat saņemtas ziņas par virpuļstabu Jūrmalā. Postījumus tie nav radījuši, taču stipri negais, kas veidojas var būt bīstami.

Zibeņošana, intensīvs lietus, kas appludina ielas un samazina redzamību braukšanas laikā, tāpat krasas vēja brāzmas var nodarīt postījumus. Lidostas foto: Mārtiņš Sīga Foto no Mežciema: Ieva Grišāne.

Rīgu skārušas pērkona lietusgāzes, kas var applūdināt dažas ielas.

Neliels viesulis manīts gan pie lidostas “Rīga” un Imantā, gan Mežciemā, gan Jūrmalā.

Sinoptiķi jau iepriekš prognozēja, ka svētdien būs labvēlīgi apstākļi, lai veidotos nelieli virpuļviesuļi, jo Latviju šķērso ciklona centrs, gaisa masa ir mitra un nestabila.