Anglijas ciematiņš Bīberija ir tūristu iecienīta vieta. Tur ierodas tūristi no visas pasaules. Vecās, akurātās mājiņas, kuras celtas vēl XIV gadsimtā, burtiski izelpo „vecās, labās Anglijas” garu.

Valsts viesiem patīk fotografēties šajā idilliskajā vietā. Tomēr arī šeit tūristi atrod, par ko sūdzēties. Tā, piemēram, daudziem Bīberijas apmeklētājiem nezin kāpēc tik ļoti nepatika kanārijdzeltenās krāsas automašīna, kas pieder Pīteram Mērdokam, kad reiz kāds no tūristiem to saskrāpēja. Redz, 84 gadīgais pensionārs to novieto uz ielas un tas traucē tūristiem fotografēties.

Tā nu kādu rītu Pīters uz sava auto ierauga šķībi uzskrāpētu vārdu „Aizvācies!”. Tikai šīs rīcības radītais efekts nebija tāds, kādu gaidīja nezināmais tūrists…

Burtiski pēc dažām dienām vecā ciemata ielās parādījās vesels simts dzeltenu mašīnu. Dažādu vieglo automašīnu vadītāji bija ieradušies atbalstīt Pīteru!

Auto vadītāji brauca pa ciematu, signalizējot un raidot gaismas signālus. Pats interesantākais, ka improvizētajam flešmobam pievienojās arī daudzi kājāmgājēji. Solidarizējoties ar pensionāru, viņi bija tērpušies banānu tērpos.

Jāpiezīmē, ka akcijai pievienojās ne tikai Pītera draugi un paziņas. Autokolonnā bija arī blakuspilsētiņu iedzīvotāji. Vēl vairāk, to rindas bija arī daudzi ārzemnieki, kuri atbalstīja Pīteru!

Bīberijas iedzīvotāji kopumā pret improvizēto auto parādi izturējās saprotoši. Šovu pavērot bija ieradušies arī tuvējo ciemu ļaudis. Pilsētas varas vīri pat grasās šādus flešmobus rīkot katru gadu.

Pats Pīters ir patiesi pārsteigts par atbalstu, kas viņam sniegts. Tagad viņš ir pārliecināts, ka viņa mašīnu vairāk neviens neaiztiks!

Noskaties video:

Lūk, tā nelietīga rīcība negaidot izveidoja sākumu pozitīvai kustībai. Man šķiet, ka kanārijdzeltenu mašīnu kolonna, kas pārvietojas pa senā ciemata ieliņām, ir vienreizējs skats!