Kāpēc tērēt naudu par tīrīšanas līdzekļiem, ja ir soda? Soda ir viena patiesi vērtīga lieta! Tāpēc tai vienmēr ir jābūt mājās. Reti kurš zina, ka tā nav tikai pārtikas sastāvdaļa. Ar tās palīdzību var savest kārtībā dažādas lietas. Mēs parādīsim jums 22 veidus, kā to izdarīt.

Izmēģiniet un pārliecinieties paši!

1. Mīksto mēbeļu atsvaidzināšana.

Mīkstās mēbeles, kurām ir nepatīkama smaka var viegli atsvaidzināt! Jāizšķīdina tikai soda glāzē ūdens un ar šo šķīdumu jāpaberzē mēbeļu apšuvums. Vēl šis šķīdums palīdzēs atbrīvoties no iestāvējušiem traipiem.

2. Tējkannu tīrīšana.

Soda ir labākais līdzeklis šim nolūkam. Gan parastajām tējkannā, gan elektriskajām. Vajag tikai pieliet tējkannu pilnu ar  ūdeni un  piebērt divas ēdamkarotes sodas. Ūdeni uzvārīt. Ja nepieciešams, procedūru atkārtot. Tad tējkannu noskalo un viss. Kaļķa kartiņas vairs nebūs.

3. Taukainu trauku tīrīšana.

Jebkuru taukainu trauku var attaukot ļoti ātri. Vajag tikai nomazgāt traukus ar parasto trauku mazgājamo līdzekli, pēc tam noberzt tos ar sodu un noskalot. Viss kārtībā!

4. Sudraba un rotaslietu tīrīšana.

Sudrabs atkal kļūs gaišs un spožs, ja tīrīsiet šīs lietas ar sodu. Ievietojiet tās ūdenī, kam pievienota karote sodas. Uzsildīt šo ūdeni un paturēt tajā attīrāmās lietas 10-15 minūtes.

5. Soda labi tiek galā ar nepatīkamo smaku apavos. Šim nolūkam apavos jāieber pa saujai sodas. Atstāt tā uz nakti, no rīta sodu izbērt.

6. Pārtikas konteineru tīrīšana.

Siltā ūdenī ieber sauju sodas. Ar šo pastu var labi iztīŗīt pārtikas konteinerus. Soda noņems arī iestāvējušās smakas.

7. Ledusskapja tīrīšana.

Ļoti labi atbrīvo ledusskapi no netīkamiem aromātiem. Ar sausu sodu noberž ledusskapja sieniņas un restes. Var vienkārši atstāt ledusskapī pāris karotes sodas kādā vaļējā trauciņā. Soda savāks nepatīkamos aromātus.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!