Vai tev patīk gulēt visu dienu? Kā izrādās, ar to arī var pelnīt naudu! Un šis piedāvājums nebūt nav nekāds apmāns, tas gluži ir izaicinājums mūsu zinātnes vārdā.

Kā vēsta TheGuardian.com, tad Francijas kosmosa medicīnas un fizioloģijas institūts Tuluzā meklē 24 brīvprātīgos, kuru labprāt piedalītos šajā pētījumā. Lai vai cik dīvaini neizklausītos, bet viss, kas jādara – vienkārši jāguļ.

Pētījuma ilgums ir 60 dienas, precīzāk sakot, 2 mēnešus no vietas dalībniekiem būs jāguļ. Tas nozīmē, ka nedrīkstēs izkustēties ne no vietas – jebkurā diennakts stundā vismaz vienam plecam jābūt kontaktā ar gultas virsmu.

Kad dalībnieks būs paveicis 60 dienu pētījumu, viņam par to tiks samaksāta 16 000 eiro atlīdzība (mēnesī tie būtu 8000 eiro). Lai pieteiktos šim darbam, kandidātam ir jāatbilst vairākiem kritērijiem.

* jābūt veselam, fiziski aktīvam vīrietim (diemžēl sievietes kandidēt nevar);

* nedrīkst būt smēķētājs;

* ir jābūt vecumā no 20 līdz 45 gadiem, kā arī ķermeņa masas indeksam ir jābūt 22 – 27 robežās.

12 dalībniekiem ik dienu būs arī jādzer īpašs kokteilis ar nolūku, lai varētu noskaidrot, vai tas palīdz saglabāt muskuļu masu arī tad, ja cilvēks nekustas.

Zinātnieki galvenokārt vēlas noskaidrot, kādas būs sekas, nepārtraukti atrodoties horizontālā stāvoklī (kā zinātnieki apgalvo, guļot šādā stāvoklī, tas ir līdzīgs stāvoklis, atrodoties bezsvara apstākļiem).

Kā arī mērķis ir pārbaudīt, cik viegli vai grūti ir ēst, aiziet uz tualeti, mazgāties un darīt vēl citas aktivitātes, atrodoties guļus stāvoklī.

Ja šis darbs šķiet pietiekami viegls, tad jārēķinās arī ar sekām, jo 2 mēnešus gulēt no vietas patiesībā nemaz nav tik viegli. Tāpēc pēc pētījuma paredzēta arī 2 nedēļu apmaksāta rehabilitācija, kuras laikā dalībnieki tiks pētīti, kā šis gulēšanas režīms ir ietekmējis viņu veselības stāvokli.

Ja esi gatavs izaicinājumam, spied šeit.

Kā arī padod šo ziņu tālāk – varbūt tev ir kāds draugs, kas vēlas šo izmēģināt!