16. augusta rītā kāds vīrietis vārdā Aiga Auders ar kajaku bija nolēmis doties no Kolkas uz Roņu salu Igaunijā. Jau pēc pāris stundām diemžēl ar Aigu vairs nevarēja sazināties.

Iepriekšējā nedēļas nogalē viņa meklēšanā tika iesaistīts Nacionālo bruņoto spēku helikopteris.

Šodien, 22. augustā, “Facebook” lapā “Jūras laivas” tika publicēts ziņojums, ka Igaunijas piekrastē ir atrasts Baltijas jūrā pazudušā Aiga Audera izskalotais kajaks, liecina informācija sociālajos tīklos.

Iepriekš jau tika ziņots, ka ar kajaku no Kolkas uz Roņu salu Auders bija devies piektdienas rītā ap pulksten 8, pēc tam kopš pulksten 11 ar viņu sazināties tuviniekiem vairs nebija iespējams. Audera sākotnējais plāns bija sasniegt Roņu salai.

Savukārt pēc tam uz Abruka un Sāremā salām Igaunijā. 1960. gadā dzimušā vīrieša meklēšanu svētdien uzsāka Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirknis.

Viņš bija ģērbies pelēki melnas krāsas jakā, melnā glābšanas vestē, galvā viņam bija melna vai smilšu krāsas naģene ar piešūtu garu malu. Kajaks, ar kuru viņš devās ceļojumā, ir četrus metrus garš, zaļganpelēkā krāsā, uz tā uzlīmētas dažādu krāsu uzlīmes.

Valsts policija aicina atsaukties ikvienu, kurš zina pazudušā vīrieša atrašanās vietu. Ar policiju iespējams sazināties, zvanot pa tālruņa numuru 63202700 vai 110.