Šis dīvainais atgadījums notika pirms daudziem gadiem. 31. decembra rīts mūsu mājas sākas ar šķindoņu virtuvē. Mamma grabināja kastroļus – vajadzēja vārīt dārzeņus salātiem – rasols, siļķe kažokā, mimoza, vinegrets, ciferblate.

Līdz pusdienlaikam visi ingredienti jau bija sagatavoti un sagriezti. Mamma sāka salātiem likt klāt majonēzi. Neveikli darbojoties ar burku atveramo, viņa sabojāja burku. Atceraties, bija tādas stikla burkas ar aizvalcētiem metāla vākiem?

Viens stikla gabaliņš iekrita majonēzē. „Skrien ātri uz bodi, Borja, kamēr vēl vaļā. ŠĪ majonēze ir neglābjami sabojāta.”

Tēvs negribīgi piecēlās no dīvāna un gāja ģērbties. Viņš vispār negribēja atzīmēt jauno gadu, tāpēc, ka ciemos vajadzēja atbraukt vecmāmiņai un mammas māsai ar bērniem. Tie bija cilvēki, kas neiedzēra nekādos apstākļos.

Tēvs aizkaitināti aizcirta aiz sevis durvis un iejuka krēslas miglā. Viņš neatgriezās ne pēc stundas, ne pēc divām.

-Viss skaidrs, pie garāžām draugus saticis. Atzīmēsim svētkus bez viņa!” – sadusmojās mamma un sāka gatavot mājas majonēzi no olām, eļļas un etiķa.

Tēvs neatnāca arī ne pēc trijām, ne pēc četrām dienām un pat ne pēc nedēļas. Tad nu mamma ar vecmammu sāka satraukties, apskraidīja visus kaimiņus, apzvanīja visas slimnīcas. Un gaudoja kā divas sirēnas. Pie mums pastāvīgi  nāca pazīstami cilvēki un izteica līdzjūtības.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!