31. decembra vakarā Talsos kāds vīrietis, piedraudot ar nazi, nolaupījis zēnu un par viņa atbrīvošanu pieprasījis izpirkuma maksu. Veicot operatīvās darbības un sadarbojoties ar cietušā tuviniekiem, 1992. gadā dzimušu vīrieti policijai ir izdevies aizturēt, vēsta Valsts policija.

Zēns atbrīvots, ticis cauri ar izbīli. Ap plkst. 19.00 policijā saņemta informācija no vecākiem, ka viņu 2002. gadā dzimušais dēls ir nolaupīts un tiek pieprasīti 120 eiro par zēna atbrīvošanu. Uz norunāto tikšanās vietu ieradās cietušā tuvinieki kopā ar policiju un aizturēja 1992. gadā dzimušu vīrieti, kurš bija izdarījis minēto noziedzīgo nodarījumu.

Iespējams, ka notikuma brīdī aizturētais atradās narkotisko vielu ietekmē. Veicot pirmatnējās izmeklēšanas darbības, tika noskaidrots, ka brīdī, kad jaunietis pastaigājies pa pilsētu, viņam klāt pienācis nepazīstams vīrietis, un, piedraudot ar nazi, aizvedis uz neapdzīvotu ēku.

No turienes sazvanīti zēna draugi, viņi par notikušo savukārt informējuši vecākus. Tiesa aizturētajam ir piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu. Par notikušo ir uzsākts kriminālprocess par personas nolaupīšanu un izspiešanu.

Aizturētais jau agrāk ir vairākkārt nonācis policijas redzeslokā par mantiska rakstura noziedzīgiem nodarījumiem, kā arī par narkotisko vielu lietošanu (atrašanos reibumā). (attēlam ilustratīva nozīme)