Piena kokteili padomju laikā pārdeva daudzos veikalos un kafetērijās, to bija iecienījuši gan bērni, gan pieaugušie. Un vai atceraties tās lielās metāla glāzes, kurās to gatavoja, kurās pardevēja leja iekšā pienu, saldējumu un sīrupu?

Tolaik kokteilis bija neiedomājami garšīgs, salds un biezs, kā krējums. Tagad tādu vairs neviens negatavo. Kokteili jauca lielā rēcošā mikserī. Pāris minūtes un kārums bija gatavs. Var nogaršot garšīgo kokteili. Cik viss vienkārši, kad zini!

Piena kokteilis

Bet diemžēl beigušies ir mūsu mīļotie piena kokteiļi. Jo tas, ko šodien piedāvā kā piena kokteili, ir vienkārši salds piens ar putiņām. Un tad man prātā ienāca ideja – kāpēc gan man nepamēģināt seno kārumu pagatavot pašai? Bet nekas nesanāca, arī man sanāca tikai salds piens ar putiņām.

Un tā nu reiz gadījās man pabūt Pēterburgā, kur es ieraudzīju veco padomju mikseri, kurā pārdevēja gatavoja īstu piena kokteili, kas bija biezs kā krējums. Pārdevēja atklāja galveno viltību – izrādās piens kokteilim jāņem nevis no ledusskapja, bet no saldētavas.

Ja piens būs no ledusskapja, nekas nesanāks. Bet saldētavā pienu viegli sasaldēt par daudz, tāpēc kokteilī nonāk ledus gabaliņi. Cik viss vienkārši, izrādās!

1. Pienu labāk ņemt ar tauku saturu ne lielāku par 3,2 %, bet labāk 2,5%;

2. Sīrupu izmantojiet apelsīnu. Labāk veikala, ja nav pieejams, tad pašgatavotu. Var, protams, izmantot arī citu, bet tolaik izmantoja tieši apelsīnu.

3. Saldējumu vislabāk izmantot piena vai krējuma, bet vislabāk plombīru, bet nekādā gadījumā nedrīkst piena kokteilim izmantot augļu vai šokolādes saldējumu.

4. Stingri ievērot produktu daudzumu receptē.

Standarta piena kokteilis, recepte:

Sastāvs (4 personām):

Piens 0,4 litri

Apelsīnu sīrups 4 ēdamkarotes

Piena vai krējuma saldējums 100 g

Pagatavošana:

Visas sastāvdaļas ielikt  blenderī un kult aptuveni 1 minūti maksimālā ātrumā. Tad saliet  glāzēs un baudīt piena kokteili, atceroties bērnību.