Ilze Viņķele ir dzimusi 1971. gada 27. novembrī Rēzeknē. Viņa ir latviešu politiķe. Bijusi 10., 11. un 12. Saeimas deputāte, Latvijas Republikas labklājības ministre, Latvijas Republikas veselības ministre. Pārstāv partiju “Kustība Par!” un apvienību “Attīstībai/Par!”.

I. Viņķele dzimusi Rēzeknē nacionāli un patriotiski noskaņotā latviešu ģimenē. Viņas vectēvs Juris Vidiņš bija izsūtījumā Sibīrijā, tēvs ārsts Juris Galerijs Vidiņš bija disidents, darbojās organizācijā “Helsinki-86”, pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas aktīvi iesaistījās valsts politikā un bija divu Saeimu deputāts.

1989. gadā I. Viņķele beidza Rēzeknes 5. vidusskolu, pēc tam studēja augstskolā “Attīstība”, iegūstot sociālā darbinieka izglītību, studijas turpināja Rīgas Stradiņa universitātē, iegūstot maģistra grādu sabiedrības veselībā. Kopš 2009. gada studē doktorantūrā politikas zinātni.

LASI VĒL: Dzintra Kolāta ieraksts sasmīdina cilvēkus līdz asarām. Pamēģini to izlasīt nesmejoties

Bijusi precējusies ar ārstu un politiķi Juri Viņķeli (bijis arī veselības ministrs un Rīgas domes deputāts). Ģimenē audzināti trīs dēli. 2017. gadā laulība šķirta, pēc tam I. Viņķelei bijušas attiecības ar politiķi Robertu Ķīli.

Ilze ir bijusi aktīva ne tikai savā politiskajā darbībā, bet, kā zināms, tad viņai ir arī daudz un dažādi hobiji. Pirms kāda laika mēs viņu redzējām, kā viņa bija iejutusies “dīdžeja” lomā, bet pirms neilga laika soctīklos parādījās jaunas ziņas par Ilzi.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!