Starptautiskā sieviešu diena ir starptautiska sieviešu solidaritātes un cīņas par sieviešu tiesībām diena, ko svin kopš 1911. gada. Tā veltīta visām sievietēm, turpretī Mātes diena ir veltīta sievietēm mātēm, bet Svētā Valentīna diena — visiem mīlētājiem.

Pirmo reizi Sieviešu dienu sāka svinēt ASV — 1909. gadā Amerikas sociālistiskā partija izsludināja februāra pēdējo svētdienu par Nacionālo sieviešu dienu. To svinēja līdz 1913. gadam.

LASI VĒL: Rīgā sievai sākās dzemdības mašīnā. Piebraucu pie policijas mašīnas. Viņu rīcība saraudināja līdz sirds dziļumiem

Starptautisko sociālistisko sieviešu dienu Latvijā 1920.-30. gados ne reizi nesvinēja 8. martā, bet, kā vairumā Eiropas valstu to darīja 30. martā.

Tie nebija nekādi svētki ar svinēšanu un sieviešu sveikšanu ar ziediem. Šī diena tika veltīta līdztiesības principa darba tiesībās un citos sociālekonomiskos jautājumos popularizēšana sieviešu darba ņēmēju vidū.

To organizēja LSDSP Sieviešu centrs ar Klāru Kalniņu vadībā.

Savukārt Ukrainā, kara darbības zonā uzņemtais video sākotnēji izskatās kā viens no daudzajiem, kurā redzami armijnieki. Lai saprastu, kāpēc tas ir kļuvis tik populārs, video ir jānoskatās līdz galam.

Ej uz nākamo lapu un noskaties video!