No šodienas, 1. marta, stājas spēkā jaunie tehniskās apskates noteikumi “Transportlīdzekļu valsts tehniskās apskates un tehniskās kontroles uz ceļa”, kas paredz stingrākas prasības, veicot transportlīdzekļa tehniskās apskates procesu.

Kā informē Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāvji, tad kopumā tiks saglabāts šobrīd spēkā esošais tiesiskais regulējums attiecībā uz transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa un aprīkojuma novērtēšanu transportlīdzekļu tehniskajā apskatē, taču jaunajos noteikumos tiek pārņemta Eiropas Savienības (ES) direktīva par tehnisko apskati.

Atbilstoši direktīvai tiks precizētas un atsevišķos gadījumos arī paaugstinātas prasības attiecībā uz atsevišķu trūkumu vai bojājumu vērtējumiem tehniskajā apskatē, piemēram, vairāk uzmanības tiks pievērsts tieši uz transportlīdzekļa bremžu darbību, gaismas ierīcēm.

Tāpat jaunajos noteikumos būs izmaiņas transportlīdzekļu trūkumu un bojājumu numerācijā un turpmāk tā būs vienota visā ES.

Citiem vārdiem sakot, ja iegādājies automašīnu jebkurā ES valstī, pēc trūkumu un bojājumu numerācijas varēs ērti pārliecināties par pēdējā tehniskajā apskatē fiksētajiem trūkumiem un bojājumiem, informē CSDD.

Informē arī savas paziņas, kuri ikdienā pārvietojas ar automašīnām!