Ja esat suņa īpašnieks un redzat, ka jūsu pūkainais draugs zaudē savu krāšņo kažoku, tas var radīt bažas. Suņu matu izkrišanu var izraisīt vairāki faktori, tostarp ģenētika, alerģijas un veselības problēmas. Tomēr viens no faktoriem, kas bieži vien netiek ņemts vērā, ir suņu barība un tās nozīme matu izkrišanā. Šajā rakstā mēs izklāstīsim kā suņu barība ir saistīta ar matu izkrišanu un sniegsim jums padomus, kāda suņu barība ir vislabakā veselīgai spalvai un kā to izvēlēties.

Biežākie suņu apmatojuma izkrišanas cēloņi

Pirms pievērsīsimies uzmanību tam kā spalvas izkrišanu ietekmē suņu barība, ir svarīgi izprast biežāk sastopamos suņu spalvas izkrišanas cēloņus. Daži no visbiežāk sastopamākajiem cēloņiem ir šādi:

ģenētika

Tāpat kā cilvēkiem, arī dažiem suņiem ir lielāka nosliece uz matu izkrišanu ģenētisko īpatnību dēļ. Dažas šķirnes, piemēram, ķīnas cekulainais un amerikāņu bezspalvainais terjers, ir pazīstamas ar to, ka tām nav apmatojuma vai apmatojums ir reti izaudzēts.

Alerģijas

Suņiem var būt alerģija pret dažādām vielām, tostarp pārtiku, vides alergēniem un blusu kodumiem. Alerģiskas reakcijas suņiem var izraisīt niezi, apsārtumu un matu izkrišanu.

Hormonālais līdzsvara traucējumi

Endokrīnās sistēmas traucējumi, piemēram, hipotireoze un Kušinga slimība, var izraisīt suņu apmatojuma izkrišanu. Šīs slimības ietekmē suņa endokrīno sistēmu, kas regulē hormonus.

Parazīti

Blusas un ērces var izraisīt suņu apmatojuma izkrišanu. Šie kaitēkļi kairina suņa ādu un var izraisīt skrāpēšanu un košanu, kas var izraisīt matu izkrišanu.

Infekcijas

Bakteriālas, sēnīšu un rauga infekcijas var izraisīt suņu apmatojuma izkrišanu. Šīs infekcijas bieži izraisa niezi un iekaisumu, kas var izraisīt matu izkrišanu.

Suņu barība un tās nozīme suņu matu izkrišanā

Tagad, kad esam labāk izpratuši biežāk sastopamos suņu matu izkrišanas cēloņus, izpētīsim kā suņu barība ietekmē matu izkrišanu. Suņu barība var veicināt matu izkrišanu vairākos veidos:

Nekvalitatīva suņu barība un tās sastāvdaļas

Suņu barība, kas sastāv no zemas kvalitātes sastāvdaļām, piemēram, pildvielām un blakusproduktiem, var izraisīt uzturvielu trūkumu suņiem. Šie trūkumi var ietekmēt suņa kažoka veselību un izraisīt matu izkrišanu.

Alergēni un suņu barība

Dažiem suņiem ir alerģija pret noteiktām barības sastāvdaļām, piemēram, graudaugiem vai vistas gaļu. Šīs alerģijas var izraisīt niezi, iekaisumu un matu izkrišanu.

Būtisku uzturvielu trūkums

Lai uzturētu veselīgu kažoku, suņiem ir nepieciešams sabalansēts uzturs, kas satur būtiskas uzturvielas, piemēram, olbaltumvielas, vitamīnus un minerālvielas. Ja tiek lietota suņa barība, kurā trūkst šo uzturvielu, tas var izraisīt matu izkrišanu.

Pārmērīga barošana

Pārmērīga barības izbarošana sunim var izraisīt svara pieaugumu, kas var ietekmēt suņa apmatojuma veselību. Suņiem ar lieko svaru ir lielāka nosliece uz ādas problēmām un matu izkrišanu.

Suņu barība un izpratne par tās sastāvdaļām

Lai izvēlētos labāko suņu barību veselīgam kažokam, ir svarīgi saprast, ko satur jūsu suņu barība ( https://fera24.lv/sausa-sunu-bariba/ ). Lūk, dažas no svarīgākajām sastāvdaļām, kas jāņem vērā:

Olbaltumvielas

Olbaltumvielas ir ļoti svarīgas veselīgam kažokam. Jāmeklē suņu barība, kuras pirmajā sastāvdaļā ir norādīts augstas kvalitātes olbaltumvielu avots, piemēram, vistas gaļa, liellopu gaļa vai zivis.

Vitamīni un minerālvielas

Vitamīni un minerālvielas, piemēram, E vitamīns un cinks, ir svarīgi veselīga apmatojuma uzturēšanai. Jāmeklē suņu barība, kas satur šīs uzturvielas.

Tauki

Veselīgai spalvai ir svarīgi veselīgi tauki, piemēram, omega-3 un omega-6 taukskābes. Jāmeklē suņu barība, kas satur šos taukus.

Ogļhidrāti

Ogļhidrāti nodrošina sunim enerģiju, taču tie nedrīkst būt galvenā barības sastāvdaļa. Jāmeklē suņu barība, kas satur veselīgus ogļhidrātu avotus, piemēram, saldos kartupeļus vai brūnos rīsus.

Kāda ir labākā suņu barība veselīgam kažokam? Un kā to izvēlēties?

Tagad, kad esat sapratuši, cik svarīga ir suņu barība veselīga kažoka uzturēšanai, šeit ir sniegti daži padomi, kā izvēlēties labāko suņu barību:

Izlasiet etiķeti

Atvēliet laiku, lai izlasītu sava suņa barības etiķeti. Meklējiet kvalitatīvas sastāvdaļas un izvairieties no pildvielām un blakusproduktiem.

Ņemiet vērā sava suņa vecumu un šķirni.

Dažādiem suņiem ir atšķirīgas uztura vajadzības atkarībā no to vecuma un šķirnes. Pārliecinieties, ka tiek izvēlēta suņu barība, kas ir piemērota jūsu suņa vecumam un šķirnei.

Meklējiet atzītu zīmolu

Jāizvēlās tāda suņu barība, kurai ir laba reputācija kvalitātes un drošības ziņā.

Apsveriet savu budžetu

Kvalitatīva suņu barība var būt dārga, taču tā ir ieguldījuma vērts ieguldījums jūsu suņa veselībā. Ja nevarat atļauties augstākās kvalitātes zīmolu, meklējiet zoo veikalā vidējas klases zīmolu, kas joprojām atbilst jūsu suņa uzturvērtības prasībām. Zoo veikals piedāvā visdažādākās iespējas.

Veselīgu kažoku veicinošas uzturvielas

Papildus pareizas suņu barības izvēlei ir noteiktas uzturvielas, kas var veicināt veselīgu kažoku. Šeit ir uzskaitītas dažas no svarīgākajām no tām:

Olbaltumvielas

Kā minēts iepriekš, olbaltumvielas ir ļoti svarīgas veselīgam kažokam. Pārliecinieties, ka jūsu suņu barība satur augstas kvalitātes olbaltumvielas.

Omega-3 un omega-6 taukskābes

Šie veselīgie tauki var palīdzēt mazināt iekaisumus un veicināt spīdīgu kažoku. Jāmeklē suņu barība, kas satur šos taukus, vai arī apsveriet iespēju suņa uzturā pievienot zivju eļļas papildinājumu.

E vitamīns

E vitamīns ir antioksidants, kas var palīdzēt aizsargāt suņa ādu un kažoku no bojājumiem. Jāmeklē suņu barība, kas satur E vitamīnu, vai apsveriet iespēju sunim dot E vitamīna papildinājumu.

Biotīns

Biotīns ir B grupas vitamīns, kas var palīdzēt uzturēt veselīgu kažoku. Jāmeklē suņu barība, kas satur biotīnu, vai arī apsveriet iespēju sunim dot biotīna papildinājumu.

Biežāk sastopamie maldīgie priekšstati. Suņu barība un matu izkrišana

Pastāv daudzi maldīgi priekšstati par suņu barības nozīmi matu izkrišanā. Šeit ir daži no izplatītākajiem:

Dārgāka suņu barība vienmēr ir labāka

Lai gan kvalitatīva suņu barība ir svarīga, dārgāka suņu barība ne vienmēr nozīmē labāku. Ir svarīgi lasīt etiķeti un izvēlēties suņu barību, kas atbilst jūsu suņa uztura vajadzībām.

Paštaisīta suņu barība vienmēr ir labāka

Lai gan mājās gatavota suņu barība var būt veselīga izvēle, var būt grūti nodrošināt, ka jūsu suns saņem visas tam nepieciešamās uzturvielas. Ja esat nolēmis gatavot suņu barību pats, konsultējieties ar savu veterinārārstu vai suņu uztura speciālistu, lai pārliecinātos, ka tā atbilst jūsu suņa uzturvērtības vajadzībām.

Padomi, kā novērst suņu apmatojuma izkrišanu

Papildus pareizas suņu barības izvēlei ir arī dažas citas lietas, ko varat darīt, lai novērstu suņa apmatojuma izkrišanu:

Regulāra kopšana

Regulāra kopšana var palīdzēt saglabāt suņa kažoku veselīgu un samazināt matu izkrišanas risku. Regulāri ķemmējiet suņa kažoku un, kad nepieciešams, mazgājiet suni.

Blusu un ērču ārstēšana un profilakse

Blusas un ērces var izraisīt niezi un matu izkrišanu. Lietojiet produktus blusu un ērču profilaksei un regulāri pārbaudiet savu suni, vai nav šo kaitēkļu. Zoo veikals piedāvā dažādas tam nepieciešamas preces.

Nekavējoties risiniet alerģijas un veselības problēmas

Ja jūsu sunim ir alerģijas vai veselības problēmas, nekavējoties tās risiniet, lai novērstu turpmāku apmatojuma izkrišanu.

Nodrošiniet vidi bez stresa

Stress suņiem var izraisīt apmatojuma izkrišanu. Nodrošiniet savam sunim mierīgu un no stresa brīvu vidi.

Kopsavilkums – pareiza uztura nozīme suņa vispārējai veselībai un labsajūtai

Kopsavilkumā var secināt, ka suņu barība var būtiski ietekmēt suņu matu izkrišanu. Jaizvēlās kvalitatīva suņu barība, kas satur svarīgākās uzturvielas, tas var veicināt veselīgu kažoku un samazināt matu izkrišanas risku. Turklāt, lai novērstu suņa apmatojuma izkrišanu, varat darīt arī vairākas citas lietas, tostarp regulāri kopt suni, novērst blusu un ērču invāziju un savlaicīgi risināt veselības problēmas. Atcerieties, ka pareizs uzturs un piemērota suņu barība ir jūsu mājdzīvnieka vispārējās veselības un labsajūtas atslēga.

Kvalitatīva suņu barība un vietējais zoo veikals.

Kvalitatīvākā suņu barība un tās zīmoli ir šādi: – Brit – Orijen – Paka Zwierzaka – Butcher’s – Taste of the Wild

Šos zīmolus var atrast lielākajā daļā zoo veikalu, piemēram, zoo veikals fera24.lv. Ir svarīgi lasīt etiķetes un jāizvēlās suņu barība, kas atbilst jūsu suņa uzturvērtības prasībām un jūsu budžetam. Konsultējieties ar veterinārārstu, ja jums ir kādi jautājumi vai bažas par jūsu suņa uzturu.