Atklājumi, kā zinām, mēdz būt dažādi. Kāda dēļ cītīgi strādā veseli institūti, kur simtiem talantīgu ciulvēku cīnās par viena vai otra noslēpuma atklāšanu.

Citi savukārt notiek pilnīgi nejauši, pie kam cilvēks, kurš to izdara, pat neapzinās, ko ir izdarījis. Atceries kaut vai Kolumbu, kurš sākotnēji bija pārliecināts, ka ir atpeldējis līdz Indijai. Tieši pie tādām neparastām nejaušībām piederas mūsu raksta aprakstītais gadījums.

LASI VĒL: Tā ir Fredija Merkūrija fotogrāfija, kas uzņemta stundu pirms viņa nāves. Tu pat iedomāties nevari, kādu dziesmu viņš dziedāja mirstot…

Pirms dažiem gadiem Ķīnas austrumu provincē Czjaņsū tika atklāts unikāls apbedījums. Visinteresantākais jau tas, ka to atrada nevis arheologi, bet vienkārši ceļa strādnieki. Cilvēki, strādājot pie ceļa braucamās daļas paplašināšanas, nejauši uzdūrās apbedījumam, kura vecums mērāms simtgadēm!

Strādnieki atrada vecu zārku. Saprotot, ka viņu priekšā nav vis kaut kādas betona kārbas, bet gan sarkofāgs, viņi pārtrauca darbu un izsauca speciālistus. Tie atbraukuši, tūdaļ pat turpināja izrakumus pēc savām metodēm.

Divu metru dziļumā atrastie trīs akmens zārki, attiecināmi uz Minu dinastijas laikiem. Šī dinastija valdīja laikā no 1368. līdz 1644. gadam. Pašiem sarkofāgiem, pēc zinātnieku vārdiem, bija ne mazāk par pieciem simtiem gadu.

Ej uz nākamo lapu un noskaties video!