Iestājoties aukstam laikam, daudzi iedomājas par to, ka būtu labi stiprināt sevi. Visiem pazīstamā pasta, ko gatavo no riekstiem, kaltētiem augļiem satur daudz medus. Tomēr mums ir vēl citi varianti, par kuriem detalizētāk arī parunāsim.

Recepte maisījumam sevis stiprināšanai

Šeit nebūs ne medus, ne riekstu, pat ne kaltēto augļu. To vietā izmēģiniet citronu, ingvera un laima apvienojumu.

Laims un citrons: ar ko tie atšķiras?

Daudzi domā, ka laims un citrons ir viens un tas pats. Un, lai arī šie citrusaugļi ir tuvākie radinieki, to iedarbība ir atšķirīga.

Kā pagatavot stiprināšanas līdzekli.

Jums vajadzēs:

5 citronus

1 ingvera sakni

3 laimus

1,5 kg cukura

Svarīgi: kopējam augļu un ingvera svaram jābūt 1 kg. Attiecība ar cukuru 1: 1,5. Tas palīdzēs dabīgā veidā iekonservēt maisījumu un to varēs ilgāk uzglabāt ledusskapī.

1. Sagatavojiet sastāvdaļas: nomazgājiet tos un sagrieziet gabaliņos tā, lai tos būtu ērtāk samalt gaļas maļamajā mašīnā. Citrusaugļiem mizu griezt nevajag!

2. Samaliet visas sastāvdaļas, izņemot cukuru, protams, ar gaļas maļamo mašīnu, lai izveidotos viendabīga masa.

3. Pievienojiet cukuru un atstājiet maisījumu uz divām stundām, lai cukura kristāliņi pilnīgi izkūst.

4. Salieciet masu sterilās burciņās, aizvākojiet tās un uzglabājiet ledusskapī.

Tas ir universāls līdzeklis, kuru droši var pielikt klāt tējai. Siltajā gada laikā uz tā bāzes var pagatavot atsvaidzinošu limonādi, pievienojot aukstu minerālūdeni.

Lietojiet to ievārījuma vietā, cepot kūkas! C vitamīns taču ir stabils savienojums. Un tomēr labāk lietot to svaigā veidā pa pāris karotēm dienā.