Mūsdienās uzskata, ka vecāki ir audzinājuši mūs nepareizi. Mēs visi esam izauguši traumēti, kompleksu pilni un nelaimīgi tāpēc, ka ar stingru audzināšanu netika saprasti tādi jēdzieni kā “personība”, “ izvēle” un “ brīvība”. Psihologi un rokasgrāmatas jaunajiem vecākiem iesaka dot bērnam vairāk brīvības.

Taču novērojumos atklājas pretējais. Ērika Rassona, Eseksas universitātes profesore, veica pētījumu, kur tika atklāts, ka stingriem un prasīgiem vecākiem izaug veiksmīgi bērni.

Stingra audzināšana

Uzreiz gan jāpiezīmē, ka stingrībai nav nekā kopēja ar fizisku vardarbību. Šeit stingrība jāsaprot kā prasīgums un ierobežojumi, bet nekādā gadījumā ne siksna. Pētījums balstīts uz 15000 bērnu aptauju. Bērni bija vecumā no 13-14 gadiem, pētījums ilga sešu gadus. Tā izrādījās, ka vecākiem, kuri prasībās bija ļoti stingri, bērni bija neatlaidīgāki un pārliecinātāki par saviem spēkiem.

Bērni, kuriem bija uzstājīgas un nepiekāpīgas mātes, bieži vien koledžu beidza un atrada labu darbu. Tas var likties pārsteidzoši, bet prasīgām un stingrām mātēm bērni bija veiksmīgi. Rezultāti atklāja, ka meitenēm, kuru mātes ir ļoti stingras, ir par 4% mazāka iespēja kļūt par grūtniecēm pusaudžu vecumā.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!