Telpas klīnikas iekšpusē bija, maigi runājot, šokējošas: apkārt bizoja žurkas, pacientus baroja ar ūdeņainu buljonu, bojātu gaļu un sausu maizi…
Daži pacienti vispār nemaz nebija slimi. Kāds bija nabags, citi vienkārši slikti runāja angliski. Visiem bija jāpacieš cietsirdīga attieksme. Pacientus sita, sasēja, bet dušas vietā viņus vienkārši aplēja ar aukstu ūdeni.
Pēc 10 dienām, kā solīts, Nelliju paņēma no klīnikas. Pēc izkļūšanas no turienes, meitene uzrakstīja grāmatu ”10 dienas trako mājā”, kura palīdzēja stipri izmainīt situāciju.
LASI VĒL: Kāpēc nedrīkst gulēt pretim spogulim
Pēc grāmatas publicēšanas valdība sāka pievērst uzmanību šādām iestādēm. Pār tām arī tika pastiprināta kontrole.
Vēlāk Nellija veica pasaules apceļošanu, cenšoties uzlabot Žila Verna personāža Fileasa Fogga rezultātu. Un arī šeit Nellija guva panākumus. Pēc tam pats Verns atsūtīja viņai telegrammu, kurā teica, ka nav šaubījies par meitenes panākumu.
Ar laiku gan Nellijai nācās aiziet no žurnālistikas. Viņa kļuva tik slavena, ka visi viņas pētījumi nonāca strupceļā jau pašā sākumā viņas atpazīstamības dēļ.
Blai apprecējās ar miljonāru, kurš bija 42 gadus vecāks par viņu. 1904. gadā viņa kļuva atraitne, un pēc kāda laika atkal atgriezās žurnālistikā.
Nellija nomira 1922. gadā no pneimonijas. Bet viņas darbi uz visiem laikiem iekļuva pasaules žurnālistikas vēsturē.
Šeit ir 0 komentāri
Izsaki savu viedokli!