9. novembrī 94 gadu vecumā aizsaulē devusies māksliniece Džemma Skulme, atsaucoties uz gleznotājas dēla Jura Dimitera teikto.

Skulme bija dzimusi 1925. gada 20. septembrī.

Kā iepriekš tika vēstīts, tad kopš pagājušās vasaras vidus māksliniece vairs negāja sabiedrībā, jo tika veikta gūžas operācijas un grūtības sagādāja pārvietošanās.

Skulmes kundze bijusi apņēmības pilna un vasaras vidū klātienē nolēma piedalīties Valsts prezidenta Egila Levita inaugurācijas ceremonijā Nacionālajā bibliotēkā, bet diemžēl tā arī līdz ceremonijai netika, jo – ceļoties no krēsla frizētavas salonā, sareiba galva, sekoja kritiens un gūžas locītavas lūzums.

Pēc tam augusta beigās Džemma vēl reiz nokļuva slimnīcā, kad savās mājās, zaudējot līdzsvaru, krita un vēl reiz guva traumu.

“Pati biju pie vainas, paļāvos, ka pēc pirmās operācijas jau varu iet, bet patiesībā stingri neturējos. Par to, kā ar mani šeit apietas, varu teikt tikai vislabākos vārdus. Tagad manas kājas noliktas pār gultas malu. Jātur un jāvingro kopā ar fizioterapeitu. Neko nepadarīsi, jāturas.”

Informāciju par atvadīšanos no mākslinieces publiskos vēlāk.

Izsakam līdzjūtību visiem tuviniekiem…