Obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas (OCTA) polises šogad jau vairākkārt ir paspējušas šokēt daudzus autovadītājus, kuru cenu kāpums ir bijis salīdzinoši pat ļoti liels.

Tomēr Latvijas apdrošinātāju asociācijas vadītājs Jānis Abašins nāk klājā autovadītājiem ar kārtējām neiepriecinošām ziņām – OCTA polišu cenas turpinās palielināties, vēsta portāls Skaties.lv.

Kā jau tika minēti, vieni no galvenajiem OCTA cenu paaugstinājumam bija medicīnas pakalpojumu sadārdzināšanās, kas ietekmē izmaksu līmeni cietušai personai, kā arī izmaksas autoservisos.

Autovadītāji arvien biežāk izvēlas apskādētās automašīnas labot servisos, nevis saņemt kompensācijas skaidrā naudā, kas ir par aptuveni trešdaļu mazākas.

“Spiediens uz OCTA cenām paliks, protams, glābiņš ir konkurence, kas cenas daudz maz izlīdzinās.

Un es domāju, ka lēcienveidīgiem notikumiem gan nevajadzētu notikt. Mums pusgada laikā vidējā cena kāpusi no 65 uz 75 eiro gada polisei.

Salīdzinot ar kaimiņiem lietuviešiem, igauņiem, viņiem tā pati gada polise maksā 105–110 eiro, nu principā, ja ekonomika paliek baltāka un viss notiek pareizāk, mums tām cenām pamazām vajadzētu tuvoties Lietuvas un Igaunijas cenām,” skaidro Latvijas apdrošinātāju asociācijas vadītājs Jānis Abašins.

Tomēr, cik ilgā laikā OCTA cenas tādējādi varētu palielināties par 30%, apdrošināšanas eksperts nemācēja teikt.