Latvijas valdība šonedēļ bez diskusijām apstiprināja Latvijas pozīciju attiecībā pret Eiropas Komisijas un Eiropas Parlamenta gatavotajiem Mobilitātes pakotnes ceļu maksas priekšlikumiem.

Nacionālo pozīciju apstiprināšana Latvijas valdībā tradicionāli notiek valdības sēžu slēgtajās daļās, kas, protams, ierobežo pieeju arī dokumentiem, kuri sagatavoti ministriem izskatīšanai un lēmuma pieņemšanai, vēsta portāls nra.lv.

Konkrētais jautājums pārceļoja uz sēdes atklāto daļu tādā formātā, ka ministri par to neteica ne vārda, bet publiskots tika Satiksmes ministrijas sagatavotais ziņojums un pozīcijas formulējums.

Tādējādi šai ministrijai nācās publiski uzņemties sliktā ziņneša lomu un informēt personisko jeb vieglo automašīnu īpašniekus, ka no viņiem prasīs tādus maksājumus, kādi pašlaik tiek iekasēti tikai no kravas automobiļu īpašniekiem.

No vienas puses, tas nav nekas jauns, jo braukšana ar jebkādu automobili jau tagad ir aplikta ar vairākiem specifiskiem nodokļiem, pat neskaitot degvielas akcīzi un vēl jo mazāk skaitot pievienotās vērtības nodokļa maksājumus, sacīsim par riepām, kas tiek iekasēti vispārējā kārtībā.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!