Krievijas 2022. gada iebrukums Ukrainā ir daļa no Krievijas—Ukrainas kara. To 24. februāra rītā pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina pavēles uzsāka Krievijas Bruņotie spēki, kas kopš 2021. gada marta lielā skaitā bija izvietoti netālu no Ukrainas robežas ar Krieviju, Baltkrieviju un Krievijas 2014. gadā okupēto Krimu.

Militāro operāciju ievadīja Krievijas Bruņoto spēku atklāta ievešana pašpasludināto Doneckas (DTR) un Luhanskas tautas republiku (LTR) teritorijā 2022. gada 21. februārī, un to neatkarības atzīšana visa Doneckas un Luhanskas apgabala robežās dienu vēlāk.

24. februārī 5:50 pēc Maskavas laika (UTC+3) Putins izsludināja vispārēju iebrukumu Ukrainā kā “īpašu militāru operāciju” ar mērķi “panākt Ukrainas demilitarizāciju un denacifikāciju”.

LASI VĒL: Sliktas ziņas aktiera Intara Rešetina dzīvē

10 minūtes vēlāk Krievijas Bruņotie spēki veica raķešu triecienus lidostām un militārajiem objektiem Kijivā, Harkivā un Dnipro un sāka virzīties dziļāk Ukrainas teritorijā.

Vienlaikus DTR un LTR bruņotie formējumi visā Donbasa frontes līnijā atsāka karadarbību pret Ukrainas Bruņotajiem spēkiem. Ukraina pārtrauca diplomātiskās attiecības ar Krieviju

Pirms neilga laika astrologs Dmitrijs Uranus izteica prognozi par Ukrainas un Krievijas nākotni, ņemot vērā valstī izsludināto daļējo mobilizāciju, raksta UNIAN.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!