Zigmars Liepiņš (dzimis 1952. gada 14. oktobrī Liepājā) ir latviešu komponists, taustiņinstrumentālists un uzņēmējs. Populārās mūzikas virsotnes sasniedza, spēlējot “Modo” un “Opus” sastāvos. Sarakstījis rokoperu Lāčplēsis divos cēlienos 1988. gadā. No 2013. gada 4. novembra līdz 2019. gada 4. novembrim Zigmars Liepiņš bija Latvijas Nacionālās operas valdes priekšsēdētājs.

Līdztekus darbībai estrādes mūzikas jomā komponējis mūziku teātra izrādēm. Darbība teātra žanrā vainagojusies ar rokoperu “Lāčplēsis”, operām “Parīzes Dievmātes katedrāle” un “No rozes un asinīm” (“Turaidas Roze” 2.redakcijā).

LASI VĒL: Saraksts ar zodiaka zīmēm, kuras tuvākajos gados peldēsies greznībā un turībā

Rokoperai “Lāčplēsis” Atmodas laikā bija arī politiska nozīme – tās pirmizrāde notika datumā, kad tika parakstīts Molotova-Rībentropa pakts. Rokoperu kopumā noskatījās ap 160 000 cilvēku, kuri uz izrādi devās kā uz politisku demonstrāciju.

Komponists Zigmars Liepiņš savā grāmatā “Mūzaīka” pieskaras arī pavisam privātiem dzīves momentiem – savai veselībai, vēstīts Evijas Kalnbērzas materiālā, atklāj izdevumā “Privātā Dzīve”.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!