Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVŠMC) piektdienas rītā izplatījis brīdinājumu par pēcpusdienā teju visā Latvijā gaidāmajām stiprajām vēja brāzmām.

Tikmēr meteorologs Toms Bricis informē, ka Skrundas un Rudbāržu pusē negaiss šorīt atnesis pamatīgu krusu, bet spēcīgo vēju zona vismaz pagaidām vēl atrodas jūrā.

Kā liecina sociālajos tīklos publicētā informācija, tad pagaidām vēl ne tik spēcīgās vēja brāzmas nodarījušas pirmos postījumus. Cilvēki ziņo par nolauztiem kokiem.

Tikmēr gaidāmā spēcīgā vēja dēļ glābēji mudina savlaicīgi parūpēties par drošību. Glābēji aicina savlaicīgi nostiprināt vai telpās novietot vieglus priekšmetus, kas atrodas uz ēku balkoniem vai pagalmā, kā arī aizvērt ēku logus un durvis.

Tāpat mudināts novietot zem jumta mājlopus un mājdzīvniekus VUGD arī iesaka nenovietot savas automašīnas zem, piemēram, atsevišķi augošiem kokiem, celtniecības sastatnēm, reklāmas stendiem vai elektropārvades līnijām.

Ja stiprais vējš radījis postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112.