Naktī no 1912. gada 14. uz 15. aprīli jūras dzelmē nogrima milzīgais pasažieru kuģis „Titāniks”. Dzīvību zaudēja 1500 cilvēki. „Titānika” bojā eja kļuva par vispazīstamāko pagājušā gadsimta jūras katastrofu.

Masu kultūra uz traģēdiju noreaģēja tūlīt, pie tam cilvēku interese par šo notikumu nav zudusi līdz pat šim laikam. Bet kinematogrāfijā spilgtākais darbs, kas radīts pēc katastrofas motīviem, ir filma, kurā savijusies gan drausmīgā traģēdija, gan arī skaists mīlas stāsts!

17 gadīgās augstākās sabiedrības skaistās meitenes un klaiņojoša mākslinieka mīlas stāsts rada atsaucību miljonu skatītāju sirdīs. „Titāniks” pavēra ceļu karjerai jaunajam Leonardo di Kaprio un padarīja nemirstīgu filmas radītāja Džeimsa Kamerona vārdu!

Nav noslēpums, ka Kamerons pret sava šedevra uzņemšanu attiecās maksimāli nopietni. Starp citu, 1995. gada septembrī režisors pats 12 reizes laidās lejā ar batiskafiem „Mir-1” un „Mir-2” pie kuģa atliekām. Džeimsa filma ir daudzu smalku detaļu pilna. Tās ne vienmēr ir saskatāmas uzreiz.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!