Kāds sociālā tīkla Facebook lietotājs vārdā Jēkabs kārtējo reizi dalījies ar savām pārdomām par to, kas šobrīd notiek Latvijā. Jāteic, ka viņa paustais viedoklis ir visai ass un precīzs.

Jēkabs raksta:

“Esmu ainavu fotogrāfs jau 30 gadus, bet vēl nekad nebiju redzējis tik dramatisku Latvijas lauku ainavu. It visur. Visos reģionos,visur.

Zeme vairs nespēj pieņemt nokrišņus. Ūdens jūras un ezeri ir uz katra lauka,katrā sējumā. Ceļi izšķīduši un nebraucami,druvas nenovāktas,siens vālos sapuvis.

Drāmas lielums nav aprakstāms,jo rudens žanrs ir traģēdija. Mēms miers un bezvārdu nolemtība. Tas ir tas,kas šobrīd notiek Latvijā. Definitīvi. Uz visa esības fona,peripetijas ar Rīgas kaislībām par algu pārdali,budžeta niansēm un partiju savstarpējām pokera spēlēm,šķiet ne mazāk un ne vairāk, kā nožēlojams farss. Latvija, Tev vairs nav ko zaudēt,izņemot Tavu nožēlojamo eksistenci.

Simtgades Svinību rīkotāji izrakstīs rēķinus,tas ir vienīgais,ko Tev būs gods apmaksāt par cēlumu un patētismu,svinot savus svētkus. Nekad vēl neesmu pieredzējis tik nožēlojamu eksistenci,kurā ir tik daudz patriotisma un izmisuma.

Latvija. Tu esi savu Laikmeta Griežu grauds mūžības dzirnakmeņos. Tev nav izvēles. Tev ir tikai vairs spīts. Nepakļauties. Iet pret straumi. Sadegt,cerot uz neko. Uz atdzimšanu.