Daniela Defo darbs „Robinsons Kruzo” pelnīti pieskaitāms ne tikai britu, bet arī pasaules literatūras klasikai. Pilnīgi dabiski, ka tādu darbu nebija iespējams ne ekranizēt. Šodien vēlamies atcerēties itāļu komēdiju „Sinjors Robinsons”, kura kļuva populāra arī pateicoties aktrisei Zeudi Arajai, kura tēloja Piektdienu.

Galveno lomu šajā filmā tēloja pazīstamais itāļu aktieris Paolo Villadžo, kurš kļuva slavens pateicoties Fantocci lomai. Bet ideja Piektdieni pārvērst par Piektdienu, un pie tam vēl tik skaistu, bija patiesi veiksmīga.

Šodien reti kurš atceras Zeudi Araju, jo viņas kontā nav daudz kino darbu.

Meitene piedzima šobrīd vairs neeksistējošā valstī – Etiopijas un Eritrejas Federācijā, kur pabeidza skolu un uzvarēja skaistuma konkursā.

Šis notikums kļuva par pagrieziena punktu viņas dzīvē. Meitene saņēma piedāvājumu strādāt Eiropā. Viņa piedāvājumu pieņēma. Pirmo reizi itāļu skatītāji meiteni redzēja uz ekrāniem, kad viņa reklamēja kafiju.

Laikā no 1971. gada līdz 1974. Araja filmējās apšaubāmās režisora Luidži Skattini komēdijās, bet 1976. gadā iznāca filma „Sinjors Robinsons”. Starp citiem aktrises darbiem ir vērts atzīmēt filmas „Neapolitāņu detektīvs” un „Diena no sākuma”.

90. gados pēc vīra Franko Kristaldi nāves Araja pārtrauca filmēties. Pēc tam  viņa kļuva par producenti un šo darbu viņa dara arī tagad.

Zeudi Araja apprecējās otrreiz. Par viņas izredzēto kļuva režisors Massimo Spano. 1995. gadā Araja kļuva par vienas sava vīra filmas producenti.

Kā redzi, Zeudi Araja arī šodien izskatās ļoti labi un arī lieliski jūtas. Protams, gadi dara savu, taču mēs vienalga atcerēsimies viņu kā to pašu skaisto Piektdienu, kura palīdzēja sinjoram Robinsonam īsināt laiku uz neapdzīvotās salas.