Ar ko gan Roma var pārsteigt rūdītu tūristu? Vairums uzreiz atcerēsies Kolizeju, Siksta kapellu vai Trevī strūklaku. Taču šeit bez vēstures un arhitektūras pieminekļiem ir vēl arī kāda vieta, kurai blakus esot aizraujas elpa.

Par šo vietu zina nedaudzi, bet pat tikai vienu reizi to redzot, neviens to vairs neaizmirsīs! Runa ir par „Sēru eņģeli”, kas atrodas vienā no Mūžīgās pilsētas nekropolēm.

Pateicoties meistarīgajam izpildījumam, skulptūra burtiski fiziski liek izjust visas jūtas, ko tajā ielicis tas autors. Bet vēl vairāk pārsteidz šī pieminekļa vēsture!

Piemineklis parādījās protestantu kapsētā 1894. gadā. Uzstādīja to uz Viljama un Emelīnas Stori kapavietas. Veidojis šo pieminekli bija pats Viljams, sērojot par savu mirušo sievu, kura bija mirusi nedaudz ātrāk par viņu.

Viljams Stori – slavens amerikāņu skulptors un dzejnieks. No 1850. gada viņš kopa ar sievu Emelīnu dzīvoja Roma. Kad viņa nomira, Viljams visu savu dvēseli un prasmi ielika šī pieminekļa radīšanā.

Video:

Nenomierināmi raudošais eņģelis uz masīvās kapsētas sienas fona atstāj neizdzēšamu iespaidu uz katru, kas to redz. Šajā tēlā ir tik daudz neizturamu zaudējuma sāpju un bezgalīgas vīrieša mīlestības pret sievieti!

Pēc Emelīnas nāves Viljams tā arī nerada sevī spēku dzīvot tālāk, gadu vēlāk viņš nomira un tika apglabāts līdzās mīļotajai sievai. Kopš tā laika viņi abi dzīvo kopā debesīs.