Daudziem Latvijā zināmais sinoptiķis Toms Bricis ir nācis klajā “Facebook” vietnē par to, kāds laiks tad mūs varētu sagaidīt augustā.

Ja iepriekšējos gados jūlija beigas un augusts pie mums nereti aizritēja ar karstuma rekordiem, augstākām gaisa temperatūrām, pērkona negaisiem, stiprām lietusgāzēm, vētrām un krusu, tad šogad no tā visa nekā.

Turpināsies visai mērens laiks. Gaisa temperatūra pie mums būs nedaudz zem klimatiskās normas. Attiecīgi būs kā pa kalniem – brīžiem siltāks, brīžiem vēsāks un papildus tam arī nokrišņi.

Savukārt augusta vidū biežāk būs sausāks, arī gaiss kļūs nedaudz siltāks, bet ilgstoši karsts un sauss laiks nav gaidāms.

LASI VĒL: Žūrija histērijā spieda pogas atkal un atkal, bet zāle aplaudēja, kājās stāvot. TĀ Vitnijas Hjūstones hītu nebija dziedājis vēl neviens!

Vēl Bricis piebilst, ka vakari jau kļuvuši īsāki un ātrāk paliek tumšāks. Kopš Saulgriežiem esam zaudējuši jau pusotru stundu gaišā laika.

Tomēr vienlaikus Toms atgādina, ka Latvijā nav bijuši laiki, kad vienmēr ir “kārtīgas ziemas un kārtīgas vasaras”. Tas ir tāds mīts no sērijas “kad zāle bija zaļāka un debesis zilākas”.

Mūsu laika apstākļus vienmēr tieši ir ietekmējis Atlantijas okeāns un vēsas vasaras, atkušņainas ziemas ir bieža parādība kopš senseniem laikiem.

Tiesa, ziemas kļūst arvien atkušņainākas, bet par vasarām sūdzēties gan nevar, jo tās ir vidēji siltākas, nekā pagājušajā gadsimtā.

Video: