Baltijas valstīs līdz oktobrim dominēs silts laiks, bet novembrī situācija mainīsies un gaidāmi aukstuma viļņi, prognozē ASV meteorologu organizācija “AccuWeather”, ziņo portāls lat.mixnews.lv.

Septembrī un oktobrī reģionā no Baltijas valstīm līdz Ukrainai prognozēts sausāks un siltāks laiks nekā parasti. Būtiskas izmaiņas sinoptiskajā situācijā var sagaidīt novembrī, kad aukstās atmosfēras frontes virzīsies tālāk uz dienvidiem, atnesot lielu aukstumu un, iespējams, arī sniegputeni.

Francijā, Vācijā un Polijā septembris varētu būt pat sausāks un saulaināks nekā vasaras mēneši, taču oktobrī prognozēta lietaina laika atgriešanās. Polijā novembrī iespējams pirmais sniegs.

Britu salās, sākot ar oktobra nogali, pieaugs postošu vētru un plūdu risks, norāda “AccuWeather” speciālisti.

Pireneju pussalā šoruden turpināsies sausums, bet Itālija un Balkānu reģions, sākot ar oktobri, var cerēt uz sausuma atkāpšanos. Septembrī gan vēl visā Dienvideiropā jārēķinās ar sausumu, karstumu un meža ugunsgrēkiem.

Maijā “AccuWeather” pareizi prognozēja, ka Dienvideiropu šovasar skars liels karstums un meža ugunsgrēki, tāpat piepildījusies prognoze par postošiem pērkona negaisiem Centrāleiropā un vēsu laiku Skandināvijā.

Ej uz nākamo lapu un lasi  turpinājumu!