Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi stāsta par turpmākajās septiņās dienās gaidāmo laiku. No dienvidrietumiem Latvijai tuvojas plaša nokrišņu zona, kas noteiks laika apstākļus gan piektdien, gan sestdien.

Ja naktī uz piektdienu vien valsts dienvidos, tad piektdien dienā un sestdienas naktī jau daudzviet pa laikam gaidāmi nokrišņi.

Austrumu rajonos, kur gaisa temperatūra pieturēsies tuvu 0 grādiem, gaidāms arī sniegs un slapjš sniegs, līdz ar to sniega sega pieaugs par 4-8 cm. Autovadītājiem jābūt uzmanīgiem, jo atsevišķi ceļu posmi būs slideni!

Svētdien dziļš ciklons šķērsos Baltijas valstis, tādēļ gaidāmi ilgstoši nokrišņi – valsts rietumu daļā lietus un slapjš sniegs, bet valsts austrumos galvenokārt slapjš sniegs un sniegs.

Sniega segas biezums vietām austrumos var pārsniegt pat 15 cm. Pastiprinoties ciklona darbībai, daudzviet dienvidu puses vējš brāzmās sasniegs 15-19 m/s.

Turpināsies ziemai neraksturīgi silts laiks – rietumos gaisa temperatūra gan naktīs, gan dienās saglabāsies pozitīva, jūras piekrastē sasniedzot pat +5 grādus, savukārt austrumos tā gaidāma -2…+2 grādu robežās.

Nākamās darba nedēļas sākumā Latvijas teritoriju sasniegs jau nākamais ciklons, kas nesīs tam raksturīgos laika apstākļus – plašu nokrišņu zonu un brāzmainu vēju.

Pēc šī brīža prognozēm Vidzemē sniega segas biezums varētu palielināties vēl par 5-8 cm, un vējš piekrastē brāzmās sasniegt pat 20-22 m/s.

Pateicoties ziemeļu vējiem, no otrdienas Latvijā ieplūdīs aukstāks gaiss, un iestāsies sals. Februāra sākumā termometra stabiņš vietām noslīdēs zem -10 grādiem.